اثر نانو رس بر مقاومت خمشی چوب پلاستیک ساخته شده با صنوبر پلی پروپیلن

سال انتشار: 1392
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,200

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CCNDES01_010

تاریخ نمایه سازی: 16 مهر 1392

چکیده مقاله:

درمطالعه پیش دراین تحقیق تاثیر استفاده ازنانوذرات رس برمقاومت خمشی کامپوزیت چوب پلاستیک حاصل ازالیاف چوب صنوبر پلی پروپیلن نانورس مورد بررسی قرارگرفت بدین منظور الیاف چوب و پلی پروپیلن با نسبت 50به50 بایکدیگر مخلوط گردید و نانورس نیز با نسبت وزنی 0و2و4 درصد و ماده سازگارکننده مالئیک انیدرید به میزان 3 درصد مورد استفاده شد سپس برای تهیه نانوکامپوزیت موادبایکدیگر دردستگاه اکسترودر مخلوط شد و با پرس گرم صفحه های با ابعاد 30×28 و ضخامت یک سانتیمتر تهیه گردید برای انجام تست خمشی صفحات نانوکامپوزیت حاصل به ابعاد تعریف شده دراستاندارد ASTM-D1413 تبدیل گردید و مقاومت خمشی مطابق استاندارد aSTM اندازه گیری شد نتایج نشان داد با افزایش میزان نانورس مقاومت خمشی کاهش پیدا می کند.

کلیدواژه ها:

چندساره چوب پلاستیک/نانورس/مقاومت خمشی

نویسندگان

سمیرا پیرایی

دانشجوی کارشناسی ارشد فرآوردههای چندسازه چوب، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

محراب مدهوشی

دانشیار گروه تکنولوژی و مهندسی چوب، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

محمدرضا ماستری فراهانی

استادیار گروه تکنولوژی و مهندسی چوب، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :