پخش بار بهینه به روش الگوریتم ژنتیک در سیستمهای قدرت تجدید ساختار شده دارای UPFC

سال انتشار: 1383
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 4,038

فایل این مقاله در 12 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

PSC19_167

تاریخ نمایه سازی: 12 آذر 1385

چکیده مقاله:

در این مقاله ابتدا مدل UPFC معرفی می شود و معادلات آن با استفاده از خواص دوقطبی ها بدست می آید . سپس پخش بار بهینه معرفی می شود . تابع هدف پخش بار بهینه، حداقل سازی مجموع هزینه های تولید واحدهای تولید و در نتیجه کاهش قیمت برق در بازار برق است . قیود پخش بار بهینه محدودیتهای تولید و انتقال و UPFC ها هستند . الگوریتم ژنتیک همراه با یک تابع برازندگی موثر برای در نظر گرفتن تابع هدف و کلیه قیود تساوی و نامساوی پیشنهاد می گردد و نحوه اجرای آن برای حل مساله پخش بار بهینه بیان می شود . پخش بار مستقیم DCLF در حضور UPFC برای استفاده در حل پخش بار بهینه فرموله می شود . در نهایت روش پیشنهادی بر روی یک سیستم تست اعمال شده و نتایج آن بیان می گردد . این نتایج، کارائی بسیار خوب الگوریتم ژنتیک و تابع برازندگی پیشنهادی را برای حل پخش بار بهینه با در نظر گرفتن تمام قیود تساوی و نامساوی واحدهای تولید، خطوط انتقال و UPFC ها را نشان می دهد . همچنین نشان داده می شود که UPFC در شرایطی که محدودیتهای امنیتی ) ) Security نقض می شوند، می تواند با کنترل توان انتقالی از خطوط سیستم را در شرایط بهره برداری ممکن قرار دهد . همچنین می تواند میزان تولید واحدها را به مقادیر بهینه که مزیت واحدهای تولید حفظ شوند، نزدیک سازد و بدین وسیله مجموع هزینه تولید و در نتیجه قیمت برق را کاهش دهد .

کلیدواژه ها:

پخش بار بهینه (OPF) ، تجدید ساختار سیستمهای قدرت ، کنترل کننده یکپارچه توان خط (UPFC) ، الگوریتم ژنتیک ، پخش بار مستقیم .(DCLF)

نویسندگان

غلامرضا کامیاب

دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد

مصطفی جزایری

دانشگاه سمنان

هادی مدقق

شرکت برق منطقه ای خراسان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • M. S hahidehpour and M. Alomoush, «Restructured Electrical Power Systems: ...
  • N. G. Hingoran and L. Gyyugyi, _، Un derstanding FACTS?, ...
  • M. Alomoush, «Derivation of UPFC DC Load Flow Model With ...
  • J. D. Weber. _ Impl ementation of a Newton-B ased ...
  • نمایش کامل مراجع