بررسی رابطه شرایط آب و هوایی با غلظت آلاینده ها در شهر تهران به کمک مدلسازی فازی

سال انتشار: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,308

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CANPM01_069

تاریخ نمایه سازی: 13 اسفند 1391

چکیده مقاله:

امروزه یکی از مهمترین مسائلی که کلانشهرها و به ویژه شهرتهران را درگیر خود ساخته است الودگی هوا می باشد کیفیت هوا به علت افزایش جمعیت حجم زیاد خودروها و نیز کارخانه های صنعتی رو به کاهش است ازطرف دیگر مشاهده و تخمین کیفیت هوا به علت تاثیری که برسلامت جامعه دارد ازاهمیت بالایی برخوردار می باشد درانی مقاله تاثیر شرایط آب و هوایی برغلظت آلاینده ها درهوای شهر تهران را مورد بررسی قرار دادیم بدین منظور هوای شهرتهران درسالهای 1389-1387 بصورت روزانه به عنوان نمونه درنظر گرفته شد برای بررسی رابطه و مدلسازی از روش مدلسازی فازی ونگ - مندل بهره بردیم دراین تحقیق داده های ورودی که همان شرایط آب و هوایی مباشند عبارت ازدما میزان متوسط بارش رطوبت هوا و سرعت باد و درمقابل داده های خروجی سیستم سه الاینده مههم هوای شهرتهران مونوکسید کربن ذرات معلق و دی اکسید گوگرد م ی باشند . طبق نتایج این تحقیق به این نتیجه رسیدیم که رابطه معنی داری بین شرایط آب هوایی و غلظت آلاینده ها درشهر تهران وجود ندارد به عبارت دیگر خروجی سیستم مدل شده تقریبا درکلیه شرایط آب و هوایی ثابت و مستقل ازشرایط جوی می باشد.

نویسندگان

آزاده آقائیان

دانشجو کارشناسی ارشد،دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر

امیر ابوالفضل صورتگر

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر

فرزانه عبداللهی

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • M. B. Celik, and I. Kadi, ،The relation between meteorological ...
  • M. Kolehmainen _ H. Martikainen, T. Hiltunen, and J. Ruuskanen, ...
  • Yildirim, Bayramolgo, "Adaptive neuro- fuzzy based modelling for prediction of ...
  • L. X. Wang , "A course in fuzzy systems and ...
  • نمایش کامل مراجع