بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان مقطع متوسطه مدارس غیرانتفاعی استان کرمانشاه

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 3,881

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

RCPES01_028

تاریخ نمایه سازی: 11 شهریور 1391

چکیده مقاله:

اوقات فراغت یکی ازجنبه های بسیار مهم زندگی بشر است و قسمت عمده ای از زمان زندگی را به خود اختصاص میدهداز این رو توجه به جنبه های مثبت و منفی آن ضروری می باشد به عقیده افروز اوقات فراغت حساس ترین ارزشمندترین و پربارترین لحاظت زندگی آدمی است اوقات فراغت همانند شمشیر دولبه است یعنی هم فرصت است هم تهدید هم سازنده است هم تخریب کننده هم می تواند موجب رشد استعدادها شود و هم موجب نابودی استعدادها و انحراف افراد از جهات مثبت زندگی گردد تندنویس 1375 از آنجا که قشر نوجوان دارای فراغت بیشتری هستند باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرند تنوع سلیقه ها و انرژی مازاد که سنین بلوغ دردانش اموزان دوره متوسطه بروز می کند مشکلات عدیده ای که درخانواده و اجتماع از آنها سر می زند داشتن آزادی عمل بیشتر نسبت به دوره های دیگر نشان دهنده توجه بیشتر به دانش آموزان این دوره است همتی نژاد 1383 از انجا که دوره نوجوانی بیش از سایر سنین درمعرض فشار و ناملایمت هاست و بدلیل ظرفیت محدود این طبقه به هنگام هجوم مشکلات و زرق و برق فرهنگهای بیگانه بیشتر درمعرض خطر سقوط شخصیتی و روحی قرار دارد.

نویسندگان

فرهاد حیدری

دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • تند نویس، فریدون (1381) جایگاه ورزش در اوقات فراغت مردم ...
  • تند نویس، فریدون (1375) نحوه گذراندن اوقات فراغت دانشجویان دانشگاهی ...
  • نیک خصلت، سعید (1389) برای شیوه های غنی سازی اوقات ...
  • همتی نژاد مهر علی (1383) بررسی چگونگی اوقات فراغت دانش ...
  • همتی نژاد مهر علی، (1369) بررسی چگونگی نحوه گذراندن اوقات ...
  • نمایش کامل مراجع