ارزیابی آسیب پذیری سازه ها و تجهیزات شبکه برق در مقابل زمین لرزه ”مطالعه موردی عملکرد سازه‌ها و تجهیزات پست 230/400 کیلوولت تهرانپارس در زلزله محتمل شهر تهران “

سال انتشار: 1385
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,395

فایل این مقاله در 12 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

INDM02_057

تاریخ نمایه سازی: 11 تیر 1385

چکیده مقاله:

تاسیسات شبکه برق بدلیل مصرف گسترده انرژی الکتریکی در صنایع مختلف، ارتباطات و مخابرات، کشاورزی، معادن و … در زمره شریانهای حیاتی مهم قرار گرفته اند و باید در برابر حوادث غیرمترقبه خصوصاً زمین لرزه از مقاومت و ایمنی کافی برخوردار باشند زیرا تجربه زمین لرزه های گذشته نشان داده است که چنانچه پس از رویداد زلزله در یک منطقه آسیب دیدگی شبکه برق منجربه توقف عملیات امداد و نجات گردد صدمات و آسیبهای وارده و میزان تلفات چندین برابر می شود. بطور کلی ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای از دو دیدگاه کمی و کیفی صورت می پذیرد که در هر سه بخش شبکه برق از جمله تولید، انتقال و توزیع قابل بحث می باشد. در این مقاله ابتدا آسیب پذیری لرزه ای نیروگاهها و در ادامه پستها با توجه ویژه به پست تهرانپارس بررسی می گردد.

نویسندگان

امیرحسین خلوتی

کاندید دکترای مهندسی زلزله،شریانهای حیاتی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • امبراسیز -ملویل، تاریخ زمینلرزه های ایران، ترجمه ابوالحسن رده، انتشارات ...
  • گزارش آسیب های نیروگاه لوشان در زلزله 31 خرداد 69، ...
  • "Guide to imporoved Earthquake performance of electric power systems ", ...
  • IEEE std.693- 1 997, _ Re commended guidelines for scismic ...