بررسی اثر غلظت نانوذرات کاربید تنگستن برمورفولوژی و رفتار سایشی پوشش نانوکامپوزیت Ni-CO/WC ایجاد شده به روش ابکاری الکتریکی پالسی

سال انتشار: 1389
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,379

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NNTC01_734

تاریخ نمایه سازی: 8 آبان 1389

چکیده مقاله:

ابکاری کامپوزیتی روشی برای نشست همزمان ذرات کوچک سرامیکی درلایه فلزی رسوب یافته برای بهبود خواص مکانیکی و تریبولوژیکی پوشش است در میان فرایندهای تولید کامپوزیت های نانوساختار تکنیک رسوبدهی الکتریکی می تواند سطحی هموارتر ، پیوندی بهتر بین ذرات و فلز زمینه و سختی بیشتر را پدید اورد در تحقیق حاضر مورفولوژی و رفتار تریبولوژیکی پوشش نانوکامپوزیت Ni-Co/WC ایجاد شده برروی فولاد به روش ابکاری الکتریکی پالسی مطالعه شد. پوشش ها در غلظت های 0 تا 40 گرم بر لیتر نانوذرات WC تهیه شدند ذرات نانو کاربید تنگستن با ابعاد متوسط 70nm به همراه Ni,CO موجود در حمام واتس به طور همزمان دردمای 50 درجه سانتی گراد برروی زیرلایه فولادی نشانده شد. از افزودنی هایی نظیر ساخارین جهت ریزدانگی پوشش و از دودسیل سولفات سدیم SDS ، جهت جلوگیری از اگلومراسیون ذرات WC استفاده گردید. ریز ساختار پوشش ها توسط میکروسکوپ الکترونی روبشی SEM، بافت کریستالوگرافی پوشش توسط پراش اشعه X و سختی پوشش توسط دستگاه ریزسختی سنج ویکرز مورد بررسی قرارگرفت.

نویسندگان

رامین عبادپور

تهران امیرابادشمالی دانشگاه تهران دانشکده مهندسی متالورژی و مواد

احمدعلی اماده

تهران امیرابادشمالی دانشگاه تهران دانشکده مهندسی متالورژی و مواد

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • _ Conference on Nano Science & Nano Technology, YAZD, 16-18 ...
  • Th. Lampk, A. Leopold, _ Surface and Coatings Technology, vol. ...
  • O. Berkh, S. Eskin, J. Zahavi, Plating and Surface Finishing, ...
  • M. Surender, R. B al asubramaniam, B. Basu, _ Tribology ...
  • L .Chena, L. Wang, Z. Zenga, J.Zhang, ;", Mat. Sci. ...
  • M. Srivastava, V. K. William Grips, K. S. Rajam, Applied ...
  • Lei Shi, Chufeng Sun, Ping Gao, Feng Zhou, Weimin Liu, ...
  • نمایش کامل مراجع