جلوگیری از تخریب بتن به کمک نانوپوشش ها

سال انتشار: 1389
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 984

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NNTC01_458

تاریخ نمایه سازی: 8 آبان 1389

چکیده مقاله:

امروزه بتن به عنوان یکی از اساسی ترین عناصر ساخت ابنیه و راه جایگاه ویژه ای را در بین سایر مصالح به خود اختصاص داده است تکنولوژی ساخت ، نگهداری و مرمت بتن پیشرفت شایان توجه داشته و محققان و مجریان همواره در پی یافتن راههایی جهت ارتقای نحوه ی ساخت و دوام بتن می باشند افزایش قیمت ها و هزینه های بسیارگران ساخت ابنیه سبب شده بتن با کیفیت مطلوب تر و دارای مدت ماندگاری بیشتر در بازا ر ساخت و سازها درخواست شود. بصورت کلی جهت نیل به هدف استفاده بهینه از یک بنا در دو بخش ساخت و نگهداری باید تمهیدات ویژه ای را مدنظر قرار داد. بتن به عنوان مصالحی با رفتار پیچیده همواره در شرایط مختلف جوی و آب و هوایی تحت تاثیر عوامل خارجی قرا رگرفته و وضعیت آن تغییر می کند می توان با ایجاد لایه های حفاظتی روی بتن، برخی از عوامل خارجی مضر را که تاثیر مستقیم برساختار سازه ای بتن دارند کنترل نمود پوششهایی که با فناوری نانو ساخته می شودند قادرند بتن را در برابر عوامل تخریب خارجی محافظت نمایند بطوریکه مانع نفوذ آب به داخل بتن شوند و ا زخوردگی و زنگ زدگی میلگردهای داخل آن جلوگیری کنند.

نویسندگان

مهدی افلاکی

دانشگاه شهرکرد دانشکده فنی مهندسی گروه عمران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • نما، سال نوزدهم، دوره ی سوم، شماره ی پیاپی -184-183 ...
  • محمدرضا، عدالت خواه، رضا، نانو تکنولوژی و کاربرد آن در ...
  • نمایش کامل مراجع