تولید و ارزیابی رفتار زیستی و خواص مکانیکی نانوکامپوزیت پیل اتیلن - فورستریت برای کاربردهای پزشکی

سال انتشار: 1389
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 742

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NNTC01_265

تاریخ نمایه سازی: 8 آبان 1389

چکیده مقاله:

دراین تحقیق نانوکامپوزیت پلی اتیلن - فورستریت تهیه شد و مشخصه یابی آن برای فعالیتهای زیستی در بدن انسان انجام گرفت برای تهیه نانوفورستریت Mg2SiO4 در ابتدا پودر تالک و کربنات کلسیم CaCO3 به نسبت مشخص با استفاده از روش الیاژ سازی مکانیکی با محفظه و گلوله از جنس زیرکونیا و با پارامترهای اسیاب کاری مشخص مخلوط شدند. برای تهیه نانو فورستریت پودر حاصل سپس دردمای 1000 درجه به مدت یک ساعت حرارت داده شد سپس نانوفورستریت و پودر پلی اتیلن HDPE با ابعاد میکروبی بوسیله اسیابکاری امیخته شدند و در نهایت کامپوزیت مذکور با سه درصد وزنی مختلف 10 و 20 و 30 درصد وزنی توسط اکستروژن گرم به شکل رشته به طول 4 سانتی متر تهیه گردید میکروسکوپ الکترونی روبشی Philips XL 30:Eindhoven) برای مطالعه ریزساختار استفاده شد ازمون کشش برای سنجش خواص مکانیکی انجام گرفت که نتیجه حاکی از افزایش استحکام کششی ناشی از افزایش تقویت کننده است.

نویسندگان

مهران جابرزاده

دانشگاه صنعتی اصفهان دانشکده مهندسی مواد

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Materials Research Bulletin 45(20 10)388-39 1 ...
  • Liming Fang; Ping Gao; Yang Leng Composites: Part B 38(2007) ...
  • Ceramics Intern ational Issues6 35(2009) 2449-24 ...
  • نمایش کامل مراجع