ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید
CIVILICAWe Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
29
آبان

دومین کنفرانس ملی قرآن پژوهی پیشرفت

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

دومین کنفرانس ملی قرآن پژوهی پیشرفت در تاریخ 29 آبان 1398 تا 30 آبان 1398 توسط و تحت حمایت سیویلیکا در شهر قم برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

کداختصاصی کنفرانس: QRCP02
حوزه های تحت پوشش: علوم اسلامی
برگزار کننده: مركز تحقيقات استراتژيك توسعه (رشد) و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: قم

دومين كنفرانس قرآن پژوهي پيشرفت با عنوان «اينك نظريه و كاركرد تفسير پيشرفت شناخت » در سال 1398 برگزار مي شود. شش سمينار تخصصي زمينۀ شكل گيري اين كنفرانس را به سامان مي آورد:
رئيس مركز تحقيقات استراتژيك توسعه (رشد) از آغاز به كار دبيرخانه علمي دومين كنفرانس تخصصي مكتب تفسيري پيشرفت شناخت با عنوان «اينك نظريه و كاركرد تفسير پيشرفت شناخت» خبر داد. حجت‌الاسلام و المسلمين احمد آكوچكيان، رئيس مركز تحقيقات استراتژيك توسعه(رشد) گفت: در اولين كنفرانس قرآن‌پژوهي پيشرفت و روش‌شناسي تفسير كه ارديبهشت ماه برگزار شد، ساختار عمومي مكتب پيشرفت شناخت مورد بررسي قرار گرفت. پيش بيني شده است تا سال 98، محورهاي اصلي اولين كنفراس قرآن پژوهي پيشرفت (ارديبهشت 96) در قالب سمينارهاي تخصصي به منظور پردازش تخصصي تر مباحث تا برگزاري دومين كنفرانس  از سوي اين نهاد تحقيقاتي برگزار شود.
به گفته دبير علمي اين كنفرانس ملي، اولين سمينار تخصصي كنفرانس پيش رو براي اسفند 96 پيش بيني شده و به طور تخصصي به بحث «رويكرد تفسيري پيشرفت و نظام انتظار از دين با نيايش اوصيايي»  (بسط محور اول اولين كنفرانس قرآن پژوهي پيشرفت كه در ارديبهشت 96 برگزار شد) خواهد پرداخت. اين سمينار بر آن است تا گام هاي پيشانظرية تفسير را آشكار سازد به اينكه چه گام‌هاي پارادايمي لازم براي سررسيد يك نظرية خودويژه بايد داشت. بسط اصل نظريه پس از آن ضرورت مي يابد. چگونه ميتوان مهياي يك نظريه تفسيري خودويژة پيشرفت شناخت قرآني بود. موضوع اين سمينار، مغفول و مفروض بسياري از اهل تفسير است كه در دورة معاصري به ناگزير به آنها بايد پرداخت.
وي افزود: دو سطح مباحث تحليلي اين سمينار، مباحث «پيشانظريه تفسير در ساحت فكر ديني» و «پيشا نظرية تفسير در ساحت بيرون ديني» است. پيشانظريه تفسير در ساحت بيرون ديني، به نوبة خود، محيط بر پيشانظريه در ساحت فكر ديني است. افزون بر آن كه دو سطح تحليلي ياد شده، در سرجمع، چشم اندازي براي بازخواني جايگاه نيايش اوليايي خواهد بود.
دبير علمي دومين كنفرانس  بيان كرد: پيش نشست هاي مرتبط با اين سمينار تخصصي در پنج محور زير با حضور اساتيد صاحبنظر برگزار خواهد شد:
1ـ انديشه ترقي، نظرية پيشرفت به مثابه مدخل گذاربه  «مكتب تفسيري پيشرفت شناخت»
2ـ انديشه، مكتب و نظريه تفسيري
3ـ مباني فلسفه ديني مكتب تفسير پيشرفت شناخت (حقيقت دين قرآني و نظام انتظار از آن)
4ـ مباني معرفت شناخت مكتب تفسيري پيشرفت شناخت

درج در تقویم: 27 شهریور 1398 - تعداد مشاهده 2111 بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

وضعیت کنفرانس

برگزارشده

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
29 آبان 1398 تا 30 آبان 1398
مهلت ارسال اصل مقالات:
25 مهر 1398
تاریخ اعلام داوری مقالات:
NaN-NaN-NaN
مهلت ثبت نام در کنفرانس:
NaN-NaN-NaN

کنفرانسهای مرتبط

کنفرانسهای زیر از نظر موضوعی مشابه دومین کنفرانس ملی قرآن پژوهی پیشرفت هستند:

اطلاع رسانی به دوستان

شما می توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

مركز تحقيقات استراتژيك توسعه (رشد)
پشتیبانی