پیشبینی پارگی ورق در خط نورد سرد پیوسته با استفاده از آنالیز حساسیت بر روی دادههای تجربی خط نورد

سال انتشار: 1389
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,336

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ISME18_314

تاریخ نمایه سازی: 1 تیر 1389

چکیده مقاله:

پارگی ورق در فرآیند نورد سرد پیوسته همواره یکی از دغدغههای بسیار مهم برای شرکتهای فولاد سازی به شمار میرود. برای بررسی این مشکل تا به حال کارهای زیادی انجام شدهاست. در این مقاله دادههای تجربی به دست آمده از خط نورد به منظور تشخیصپارگی ورق مورد بررسی قرار میگیرد. در سراسر خط نورد سنسورهایی قرار دارد که اطلاعات مربوط به پارامترهایی نظیر سرعت زاویهای غلتک- ها، ولتاژ و جریان الکتریکی موتورهای الکتریکی گردانندهی غلتکها، گپ غلتکها و کشش بین غلتکها را بطور مستقیم از خط نورد دریافت نموده و به صورت فایلهایی ذخیره میکنند. اطلاعات این فایلها شامل دو حالت نورد سالم و یا پارگی ورق م یباشد. برروی اطلاعات به دست آمده از این فایلها با استفاده از مدل لجستیک دودویی و به کمک نرم افزار SPSS17 آنالیز حساسیت صورت می پذیرد. نتیجه این آنالیز معرفی پارامترهای مؤثر بر پارگی ورق می- باشد. همچنین برای این سه پارامتر توسط نرم افزار تابعی تعیین میشود که مقداری بین صفر و یک دارد و هرچه مقدار آن به صفر نزدیکتر باشد به این معنی است که احتمال سالم بودن ورق بیشتر است. با اعمال این تابع در سیستم کنترلی خط نورد میتوان پارامترهای خط نورد را بگونهای تعیین نمود که ورق بدون پارگی نورد شود. در پایان مقایسهای بین وضعیت پارگی ورق در حالت عملی و حالتی که تابع به دست آمده تشخیص میدهد انجام می- گیرد که مطابقت خوبی بین این دو حالت مشاهده میشود.

کلیدواژه ها:

خط نورد سرد پیوسته ، پارگی ورق ، آنالیز حساسیت

نویسندگان

احمد حقانی

کارشناس ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر مجلسی

مهرداد پورسینا

استادیار، دانشگاه شهرکرد

فرشید آقاداودی

کارشناس ارشد

داود پورسینا

دانشجوی دکترا

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • پورسینا د.، 1386، "طرح آزمایش‌ها برای مدل‌های خطی تعمیم یافته"، ...
  • 21 اردیبهشت ISME2010، 1389 ...
  • Roberts, William.L, 1978, Cold Rolling of Steel, Marcel Dekker, INC., ...
  • Pimenov, A.F., Abramov, A.N., Traino, A.I., Efremov, N.I, 1987, :Reduction ...
  • Mu scat-Fenech C.M., Atkins A.G., 1994, "The Effect of Anisotropy ...
  • McCullagh P., Nelder J., 1989, Generalized Linear Models, Chapman and ...
  • نمایش کامل مراجع