بررسی مدیریت روسازی راهها با استفاده از روش تحلیل سلسله مراتبی (AHP)

سال انتشار: 1387
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,342

فایل این مقاله در 7 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CESC14_057

تاریخ نمایه سازی: 25 آذر 1387

چکیده مقاله:

به منظور مدیریت بهینه روسازی راه های موجود لازم است علاوه بر شاخص های اقتصادی ، عوامل دیگر چون بهبود در شاخص های بهره برداری ، بهبود در وضعیت سازه ای روسازی و تأثیرات گزینه ها بر محیط زیست ، شرایط اجتماعی ،ایمنی و ... مد نظرقرار گرفته ودرتصمیم گیری نقش داشته باشند . وارد نمودن موارد فوق در اولویت بندی گزینه ها ، نیازمند یک تصمیم گیری چندمعیاره است که در این مقاله تصمیم گیری بر اساس روش تحلیل سلسله مراتبی (AHP) انجام شده است . مهم ترین دستاورداین پژوهش ارایه مدلی جدید برای استفاده از خروجی نرم افزارهای4- ELMOD-5 , HDM در تصمیم گیری چند معیاره است که این کار به کمک فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) عملی می شود. با استفاده از این مدل تصمیم گیرندگان می توانند با تغییر در وزن معیارهای تصمیم گیری و همچنین با آگاهی از دیدگاه های تمامی صاحبنظران به روش AHP گروهی ، مناسب ترین و بهینه ترین راه حل ممکن را برای مدیریت بهتر راهها انتخاب کنند .

کلیدواژه ها:

مدیریت روسازی ، مدیریت نگهداری راه ، تحلیل سلسله مراتبی (AHP) سیستم مدیریت روسازی سلسله مراتبی (HPMS) تصمیم گیری چند معیاره و تعمیر نگهداری راه

نویسندگان

حیدر دشتی

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس

امیر صفی خانی

دانشجوی کارشناسی ارشد عمران- مدیریت و ساخت، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر

بتول رفیعی

کارشناس عمران، دانشگاه شهید چمران اهواز

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • قدسی پور، حسن، "فرآیند تحلیل سلسله مراتبی"، انتشارات دانشگاه صنعتی ...
  • نمایش کامل مراجع