طبقه بندی ساختار مکانی مسیر حرکت بر اساس الگوریتم خوشه بندی طیفی چند کلاسه

سال انتشار: 1387
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,287

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ACCSI14_207

تاریخ نمایه سازی: 26 مهر 1387

چکیده مقاله:

در این مقاله، خوشه بندی طیفی چند کلاسه برای استخراج الگوهای مسیر با استفاده ازساختار مکانی مسیر حرکت، بکار گرفته شده است. این الگوریتم ابتدا مساله بهینه سازی پیوسته را با مقادیر ویژه حل می کند و پس از آن با پیدا کردن نزدیکترین راه حل گسسته به مقادیر بهینه ی پیوسته بدون نیاز به خوشه بندی مجدد مجموعه جدید بردارهای ویژه مربوط به داده ها خوشه بندی را انجام می دهد.در این رویکرد از معیار شباهت مکانی مبتنی بر فاصله اصلاح شده هازدورف در الگوریتم خوشه بندی استفاده شده است. این رویکرد را برای خوشه بندی دنباله حرکت خودرو بکار گرفتیم که نتایج قابل قبول و مناسبی حاصل شد.

کلیدواژه ها:

خوشه بندی طیفی چند کلاسه ، تجزیه مقادیر ویژه ، فاصله اصلاح شده هازدورف ، مسیر حرکت

نویسندگان

حنانه توسلی

دانشگاه علم وصنعت

محمود فتحی

دانشیار دانشگاه علم وصنعت

محسن سریانی

استادیار دانشگاه علم وصنعت

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :