ضرورت احداث و بازطراحی گذرگاه های عابرین پیاده

سال انتشار: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 659

فایل این مقاله در 10 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NICONF03_042

تاریخ نمایه سازی: 21 شهریور 1395

چکیده مقاله:

از آن جایی که مهمترین هدف طراحی و ساخت پل های عابر پیاده تسهیل در تردد برای عابران پیاده است، از این رو فراهم نمودن تسهیلاتی همانند پله برقی و بالابر برای استفاده سالخوردگان و بانوان و افراد کم توان جامعه باید در طراحی پل های عابر لحاظ شود. همچنین در طراحی پل های عابر پیاده باید به مبحث ایمنی توجه بیشتری کرد زیرا عدم ایمنی کافی پل های عابر پیاده باعث می شود عابران تمایل کمتری برای استفاده از آن داشته باشد. با توجه به اینکه پل های عابر پیاده یکی از مهمترین و رایج ترین تسهیلات مورد نیاز عابران پیاده برای عبور از جاده است و درصد قابل توجهی از تلفات ناشی از تصادفات رانندگی مربوط به عابرین پیاده است. لزوماً توجه بیشتر به گذرگاه های عابرین پیاده مشخص می شود.

نویسندگان

رقیه فتحی

دانشجوی دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری پژوهشگاه مهندسی بحران های طبیعی (شاخص پژوه اصفهان)، مربی معماری و شهرسازی دانشگاه شمال

علی دشتی شفیعی

دکترای معماری و فوق تخصص شهرسازی از دانشگاه معماری و شهرسازی و نیز آیتالیا 1355

کوثر اسفندیار

دانشجوی مهندسی شهرسازی، دانشگاه شمال آمل

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :