بیوترانسفورماسیون بتا-پینن به آلفا-پینن به کمک بیوکاتالیزور ها

سال انتشار: 1384
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 4,128

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NBCI04_274

تاریخ نمایه سازی: 30 دی 1386

چکیده مقاله:

ترکیبات آروماتیک طبیعی به ویژه از نوع اترهای روغنی در صنعت طعم دهنده ها و خوشبو کننده ها به عنوان ترکیبات پایه از اهمیت بسزایی برخوردار هستند. (Eyal shimoni et al., 2000) ترپنها به طور وسیعی به عنوان ترکیباتی با خواص اسانسی در صنایع بهداشتی و آرایشی و غذایی کاربرد دارند. پینن ها ترکیبات مونوترپنی که بیوسنتز آنها در دنیای گیاهان با متابولیت میانی گرانیل پیروفسفات کاملاً شناخته شده است. (کوشک آبادی، 1379) پینن ها ترکیبات تشکیل دهنده بسیاری از روغن های گیاهی مانند روغن باریجه می باشند. باریجه الئورزینی است که از گیاهی شبیه رازیانه به دست می آید. صمغ به عبارت ئیگر روغن این گیاه منبعی سرشار از بتاپینن می باشد. این پینن می تواند سوبسترای ارزان قیمتی برای تولید ترکیب هم خوانواده خود یعنی آلفا پینن به شمار آید. (Annonymouse 2003) در این تحقیق سعی بر شناسایی و ایزوله کردن میکروارگانیسم هایی است که بتوانند به عنوان بیوکاتالیزور واکنش تبدیل بتا - به آلفا - پینن را انجام دهند. برای این منظور سوش هایی از گیاه باریجه، خاک طبیعی اطراف آن و همچنین صمغ حاصل از گیاه جداسازی شد که بر اساس تفاوتهای مورفولوژیکی از هم تفکیک شدند. بدین ترتیب 24 سویه شناسایی و ایزوله شد و برای انتخاب هر کدام به عنوان بیوکاتالیزور واکنش بیوترانسفورماسیون مذکور، سیستم تست غربال تعریف و در محیط واکنش تک تک آزمایش شدند.

کلیدواژه ها:

بیوترانسفرماسیون +اترهای روغنی +میکروارگانیسم +باریجه

نویسندگان

فرشته جوکار کاشی

گروه زیست شناسی دانشگاه الزهرا ،دانشکده علوم پایه،گروه زیست شناسی

جمشید فولادی

گروه زیست شناسی دانشگاه الزهرا ،دانشکده علوم پایه،گروه زیست شناسی

منصور بیات

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • تحقیقات گیاهان دارویی و معطر -وزارت جهاد سازندگی معاونت آموزش ...
  • شیمی دارویی ترکیبات استرویید نوشته دکتر هوشنگ کوشک آبادی انتشارات ...
  • Eyal Shimoni _ Uzi Ravid , Yuval Shoham 78, (2000) ...
  • Essential oil from Aqua Oleum (2 003) , WWW , ...
  • -H .Zorn, F .Neuser, R. G .Berger(2004) , Degradation of ...
  • Murray, W.D. und Duff, S.J.B.(1991): Food enzymology, Band 2, Elsevier ...
  • نمایش کامل مراجع