شبیه سازی و ارزیابی عملکرد نیروگاه های فتوولتاییک احداث شده در شهرهای عجبشیر، مرند و تبریز با استفاده از نرم افزار Pvsyst

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 772

فایل این مقاله در 8 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NEEREC08_132

تاریخ نمایه سازی: 28 اسفند 1394

چکیده مقاله:

در این مقاله 3 نیروگاه فتوولتاییک 10 کیلوواتی متصل به شبکه مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است. این نیروگاه ها اخیراً توسط شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی در شهرهای عجب شیر، مرند، و تبریز احداث شده اند. اطلاعات محیطی شامل شرایط آب و هوایی و میزان شدت تابش و دمای محیطی با استفاده از نرم افزار Metonorm6.1 به دست آمده است. در این مقاله نیروگاه های 10 کیلوواتی متصل به شبکه توسط نرم افزار PVsyst شبیه سازی شده و از نظر پتانسیل تابشی منطقه، ضریب عملکرد، انرژی تولیدی و تزریقی به شبکه، انواع تلفات انرژی و عملکرد سالانه مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج شبیه سازی نشان می دهد مناطق اولویت دار برای احداث نیروگاه های فتوولتاییک به منظور تولید الکتریسیته بیشتر از انرژی خورشیدی به ترتیب شهرهای عجب شیر، مرند و تبریز خواهد بود. همچنین نشان داده شده است که با اعمال شیب فصلی در مناطق میزان انرژی تزریقی به شبکه به اندازه 3 درصد افزایش می یابد که موجب افزایش 2/5 تا 3 میلیون ریالی در درآمد سالیانه نیروگاه خواهد شد.

نویسندگان

امیر اعتمادی

گروه مهندسی برق، واحد ملکان، دانشگاه آزاد اسلامی ملکان، ایران

سیدمحمد مرتضوی

گروه مهندسی برق، واحد ملکان، دانشگاه آزاد اسلامی ملکان، ایران

حسین توحیدی

گروه مهندسی برق، واحد ملکان، دانشگاه آزاد اسلامی ملکان، ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • شمس. م. ح.، م. کیا و همکاران، مطالعات طراحی بهینه ...
  • استفاده از نرم‌افزار PVsyst، نشریه انرژی ایران، دوره16، شماره2، تابستان ...
  • Department of Electrical Engineering, Islamic Azad University ofMalekan, Mmo rtazavi ...
  • Department of Electrical Engineering, Islamic Azad Univers ity ofMalekan, Hosse ...
  • نمایش کامل مراجع