معرفی گیاه مینای اصفهانی به منظور کاربری در فضای سبز

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 543

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

BSCONF02_004

تاریخ نمایه سازی: 30 بهمن 1394

چکیده مقاله:

به منظور بهره برداری مطلوب از گیاهان در عرصه های جنگلی و مرتعی کشور و در عین حال استفاده از پتانسیل های گیاهان موجود در این نقاط در برآوردن نیازهای اقتصادی صنعتی دارویی غذایی و زیبا شناختی و با توجه به زیبایی و نیاز اندک بسیاری از گونه های خودرو به آب و سازگاری آن ها به محیط های خشک جمع اوری اطلاعات درباره این گونه گیاهان ضرورت دارد تا بتوان با پرورش آن ها در فضای سبز جهت زیبایی و به عنوان پوشش گیاهی و زراعت آن ها در مزارع تولید انبوه هم میزان تولید را بالا برد و هم فشار بر پوشش گیاهی طبیعی را کاهش داد در این راستا گونه مینای اصفهانی با مینای زبانکی با نام علمی Tanacetum lingulatum Boiss. Bornm متعلق به تیره کاسنیان یا Compositae در استان اصفهان که از تنوع اقلیمی و غنای گوه ای برخوردار است در قالب طرح مطالعه و بررسی پوشش گیاهی شهرستان برخوار و میمه از منطقه حفاظت شده موته جمع آوری و مورد بررسی قرار گرفت

نویسندگان

کتایون پورسخی

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان خوراسگان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • مر ا تع کشو ر، شما ر _، 138 7، ...
  • Podlech, D., Compositae, In: Rechinger, K.H. (ed.), Flora Iranica, Vol. ...
  • نمایش کامل مراجع