ارائه الگوی بارگذاری براساس تحلیل استاتیکی غیرخطی به منظور بررسی و ارزیابی روند طراحی در ساختمانهای فولادی دارای مهاربند شورون

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 644

فایل این مقاله در 11 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ISSEE01_071

تاریخ نمایه سازی: 1 آذر 1394

چکیده مقاله:

در این تحقیق، بر روی قاب دارای مهاربند شورون با 4 و 7 طبقه و با سه دهنه ی 5 متری ابتدا تحلیل استاتیکی خطی انجام شده و پس ازتحلیل و طراحی مقاطع و انتخاب مقاطع تا حد امکان بهینه به انجام تحلیل تاریخچه زمانی پرداخته و برای این منظور از 7 رکورد استفادهشده است. بعد از انجام تحلیلها و یافتن الگوی بار نیرویی ناشی از 7 رکورد به انجام تحلیل استاتیکی غیرخطی پرداخته و مقاطع مناسببرای این قاب بر اساس تحلیل استاتیکی غیرخطی به دست میآید. بعد از یافتن مقاطع مناسب مجددا به انجام تحلیل تاریخچه زمانی با همانرکوردها پرداخته و در صورتی که مقاطعی در آن ضعیف بود اصلاح شده و مقطع مناسب جایگزین می شود. سپس مجددا تحلیل استاتیکیغیرخطی انجام می شود و این روند به صورت سعی و خطا ادامه می یابد تا مقاطع مناسب انتخاب شود. در انتها مقاطع بهینه و الگوی طراحیآمده است. در ضمن مقایسه ای میان الگوی بار ارائه شده و استاندارد 2800 انجام شده است.

نویسندگان

زهرا رحیمی

کارشناسی ارشد مهندسی سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

محمود حسینی

عضو هیات علمی، پژوهشگاه بین المللی زلزله

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Chopra A & Goel, R. k, .(2001), " A Modal ...
  • Gupta & kunath S, K, (200 1), "Adaptive modal combination ...
  • Goel, R. K & Chopra, Anil K, (2003), "Role of ...
  • Pinho, R, S. Antoniou and D Pietra, (2004), " Advantage ...
  • Azimi, H, Gaalal, KH." A Modal Pushover Analysis Procedure to ...
  • نمایش کامل مراجع