شبیه سازی و تحلیل دینامیکی مکانیزم سوپاپ و بادامک به روش دینامیک چند عضوی

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 573

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE09_367

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

در این مقاله به منظور بررسی وضعیت سینماتیکی و تحلیل دینامیکی مکانیزم سوپاپ و بادامک، این مکانیزم با یک مکانیزم چندعضوی معادل سازی شده و سینماتیک مکانیزم به کمک روابط مثلثاتی استخراج شده است. از آنجایی که تا کنون تحلیل دینامیکیمکانیزم سوپاپ و بادامک از روش دینامیک سیستم های چند عضوی انجام نشده و نیز در سیستم های رباتیکی عمدتاً از مفاصلابتدائی (سطح پائین) یک درجه آزادی، مانند مفاصل لولایی و کشویی استفاده می شود، تا کنون مدلی برای بادامک به عنوان یک مفصل سطح بالا ارائه نشده، معادل سازی این سیستم با یک مکانیزم چند عضوی، امکان بهره گیری از ماتریس های DeNOC (Decoupled Natural Orthogonal Complement Matrices) در تحلیل دینامیکی آن را فراهم آورده که موجب ارائه یک الگوریتم عمومی می شود و می توان بعنوان یک برنامه آماده در نرم افزارهای تحلیل دینامیکی این نوع مکانیزم ها از آن استفاده نمود. منظور صحهگذاری بر نتایج بدست آمده، شبیه سازی مدل فوق در نرم افزار ADAMS نیز انجام شده که مقایسه نتایج دو حالت فوق نشان از صحت و دقت الگوریتم بکار رفته دارد.در این شیوه تحلیل نیاز به محاسبه نیروهای داخلی نیست، بنابراین حجم معادلات کم و سرعت محاسبه افزایش یافته است. به

کلیدواژه ها:

تحلیل دینامیکی ، شبیه سازی ، سیستم های چند عضوی ، بادامک خارج از مرکز ، ماتریس های DeNOC

نویسندگان

روح الله شهسواری

کارشناس ارشد مکانیک

علی رحمانی هنزکی

استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید رجایی تهران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Angeles, J., and Lee, S., The Formulation of Dynamical Equations ...
  • Saha, S. K., Dynamics of Serial Multibody Systems Using the ...
  • Saha, S. _ Decomposition of the Manipulator Inertia Matrix, IEEE ...
  • Nikravesh, P. E., Computer-A ided Analysis of Mechanical Systems, Prence-Hall, ...
  • Saha, S. K., and Schiehlen, W. O., Recursive Kinematics _ ...
  • نمایش کامل مراجع