فرآیند جذب لیزر در سوراخ کلید دو بعدی

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 603

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE09_356

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

جوشکاری لیزر یک تکنیک جوشکاری سوراخ کلیدی با منبع حرارتی خطی در راستای عمق فلز پایه است سوراخ کلید رامی توان به صورت یک لوله موئین بخار که با فلز ذوب شده احاطه شده است تعریف کرد و زمانی شکل می گیرد که توان لیزر جذبشده به وسیله ی فلز از آستانه شدت ویژه فلز بیشتر باشد که منجر به تشکیل جوش می شود در این پژوهش ابتدا به تحلیلمشخصات پرتو لیزر در تاب به سوراخ کلید می پردازیم، آن گاه به کمک روابط بدست آمده به مقایسه انرژی جذب شده در دیوارههای جلویی وعقبی می پردازیم نتایج نشان می دهند که مرتبه جذب دردیواره عقبی دو مرتبه کوچکتر از جلویی است. همچنینجذبمندی دیواره دراثربازتاب های متوالی درکل دیواره یکنواخت نیست انحنای سوراخ کلید نیز اثری مستقیم بر پاسخ های بررسیشده دارد.

نویسندگان

زهرا عزیزی

دانشجوی کارشناسی ، گروه مهندسی مکانیک ، دانشگاه ملایر

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Christopher Dawes, "Laser Welding, a practical guide", CEng, 1992. ...
  • W.W.Duley, _ Welding, A Wi ley-Intersience Publication, New York. 1998. ...
  • نمایش کامل مراجع