تشخیص خطای داخلی ترانسفورماتورهای قدرت با استفاده از روش فازی عصبی(ANFIS)

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 560

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE09_072

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

ترانسفورماتورها از عناصر مهم و کلیدی یک سیستم قدرت محسوب می شوند و بروز خطا در آنها می تواند وقفه های طولانی در سرویس دهی و نیز هزینه های سنگین تعمیرات را باعث گردد. با توجه به اهمیت آنها در انتقال انرژی الکتریکی، اطلاع از وضعیت روغن عایقی ترانسفورماتور بسیار مهم است. بررسی گازهای محلول در روغن، به عنوان یک روش مؤثر و مفید می تواند با تشخیص عیوب داخلی ترانسفورماتورها و پیشنهاد اقدامات پیشگیرانه مانع از بروز خطاهای مهم و جبران ناپذیر در ترانسفورماتور گردد. نتایج بررسی گازهای محلول در روغن بوسیله افراد متخصص و با استفاده از تجربیات قبلی و با روشهای استاندارد، تفسیر می شود. به علت ماهیت مسئله که از نوع استنتاج، تفسیر و تصمیم گیری است، روشهای نوینی نیز بکار گرفته شده اند.

کلیدواژه ها:

ترانسفورماتور ، آنالیز گازهای محلول در روغن(DGA) ، انفیس ، الگوریتم PSO

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • رفیعی، منصور، " تشخیص عیوب ترانسفورماتورهای قدرت از طریق تحلیل ...
  • Y.C.Huang, H. T .Yang, C.L.Huang, "Developing _ new transformer fault ...
  • نمایش کامل مراجع