شناسایی و ارزیابی شاخص های موثر در انتخاب پیمانکاران پروژه های فاینانس شرکت آب و فاضلاب مشهد با استفاده از روش ترکیبی تحلیل سلسله مراتبی و پرامتی فازی

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,474

فایل این مقاله در 8 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CEUCONF02_133

تاریخ نمایه سازی: 1 مهر 1394

چکیده مقاله:

با توجه به اینکه پیمانکار در هر پروژه عمرانی نقش اصلی و اساسی را ایفا می کند انتخاب پیمانکار جزء تصمیمات کلیدی مدیران و تصمیم گیرندگان بشمار می رود. لذا شناسایی و ارزیابی معیارهای انتخاب پیمانکار باعث حذف پیمانکاران ناکارآمد از فرآیند مناقصه خواهد شد. به جهت بیشینه شدن سطوح عملکرد پیمانکاران گزینش شده و کمینه کردن قصور و خطاها در برآورده کردن نیاز جامعه و استانداردهای سازمان، نیاز است معیارها جمع آوری و پردازش گردد. بدیهی است که شاخص های کمی و کیفی متعدد با درجات اهمیت متفاوت در تعیین صلاحیت پیمانکار مطرح گردند. در این مقاله پس از شناسایی شاخص های موثر بر انتخاب پیمانکار، میزان اهمیت شاخص ها و اولویت بندی پیمانکاران با استفاده از فرآیند تحلیل سلسه مراتبی فازی پیاده سازی شده، تعیین گردیده است. در این راستا پس از شناسایی معیارها مقایسه های زوجی انجام و پس از آن وزن هر معیار تعیین شده است.

کلیدواژه ها:

انتخاب پیمانکار ، شبکه فاضلاب ، فاینانس ، تصمیم گیری چند معیاره ، فرآیند تحلیل سلسه مراتبی فازی

نویسندگان

یونس مظاهری زاده

دانشجو دکتری علوم و مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد

زهرا ناجی عظیمی

استادیار دانشگاه فردوسی مشهد

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :