اثرات تولیدات پراکنده بر کیفیت توان در شبکه های توزیع

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,243

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

INCEE02_002

تاریخ نمایه سازی: 19 تیر 1394

چکیده مقاله:

در این مقاله اثر تولیدات پراکنده (DG) بر کیفیت توان شبکه برق مورد بررسی قرار گرفته است. سبیه سازی یک شبکه نمونه در محیط نرمافزار Digsilent در دو حالت بدون DG و با DG انجام شده است. نتایج بدست آمده نشان می دهد که تزریق DG به شبکه می تواند برکیفیت ولتاژ تأثیر گذار باشد و قابلیت اطمینان شبکه را بالا ببرد. اکثر تکنولوژی های تولید پراکنده در جنبه های متعدد مانند عملکرد، اندازه و قابلیت گسترش، انعطاف پذیر هستند. ضمن اینکه استفاده از تولیدات پراکنده موجب شده تلفات شبکه بهبود یابد که نشان می دهد DG توانسته با تزریق Q باعث کاهش تلفات شبکه گردد.

کلیدواژه ها:

نویسندگان

مجتبی آجودانی

گروه برق و الکترونیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز، بندرگز، ایران

رضا مسیبی

گروه برق و الکترونیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز، بندرگز، ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :