آنالیز پایداری سیستم های قدرت توسط دو عنصر svc و pss در نرم افزار مطلب

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 703

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

EMAA01_013

تاریخ نمایه سازی: 19 تیر 1394

چکیده مقاله:

توسعه شبکه های قدرت نوسانات خود به خودی با فرکانس کم را، در سیستم به همراه داشته است. بروز اغتشاش هایی نسبتاکوچک و ناگهانی در شبکه باعث بوجود آمدن چنین نوساناتی در سیستم می شود. در حالت عادی این نوسانات به سرعت میرا شده ودامنه نوسانات از مقدار معینی فراتر نمی رود. اما بسته به شرایط نقطه کار و مقادیر پارامترهای سیستم ممکن است این نوساناتبرای مدت طولانی ادامه یافته و در بدترین حالت دامنه آنها نیز افزایش یابد. امروزه جهت بهبود میرایی نوسانات با فرکانس کمسیستم، در اغلب شبکه های قدرت پایدار کننده های سیستم قدرت (PSS) به کار گرفته می شود.از آنجاییکه پایدار سازهای سیستم قدرت معمولا برای میرایی نوسانات مدهای محلی طراحی شده اند و در سیستمهای بزرگ نمیتوانند به اندازه کافی نوسانات مدهای بین ناحیه ای را میرا کنند از اینرو، در این مقاله سعی شده به منظور بهبود میرایی در مدهایبین ناحیه ای، علاوه بر بکار گیری (PSS) از جبران کننده استاتیکی توان راکتیو (SVC) که قابلیت انعطاف وکنترل پذیری قابل توجهیدارد استفاده شود .

کلیدواژه ها:

میرا سازی پایدار ساز سیستم قدرت SVC- PSS

نویسندگان

میثم زینل زاده

مدرس، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ، بندرعباس

علی زینل زاده

دانشجو، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • S.M. Abd-Elazim, E.S. Ali, "Coordinated design of PSSs and SVC ...
  • Yong Li, Christian Rehtanz, Sven Riberg, LongfuLuo, and Yijia Cao, ...
  • transaction on power delivery, vol. 27, no. 3, july 2012. ...
  • E.S. Ali , S.M. Abd-Elazim. "TCSC damping controller design based ...
  • H.M. Ayres , I. Kopcak , *, M.S. Castro , ...
  • نمایش کامل مراجع