ارزیابی سطح عملکرد دیوار برشی فولادی سه طبقه به روش آنالیز پوش اور

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 917

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

QAEC02_009

تاریخ نمایه سازی: 19 تیر 1394

چکیده مقاله:

شاخص های خسارت مختلفی در سالهای اخیر جهت پیش بینی میزان خسارت وارد بر سازه در اثر زلزله، معرف ی شده اند که هر کدام از آنها پارامترهای متفاوتی را برای مدل خسارت ساختمان بکار می گیرند. شاخص های خسارت اغلب به گونه ای نرمال می شوند که به ازای مقدار صفر هیچ خسارتی به سازه وارد نشده و به ازای مقدار 1 شکست یا انهدام کلی سازه اتفاق می افتد. به عبارت دیگر شاخص خسارت در واقع یک کمیت عددی برای ارزیابی میزان خسارت وارد بر سازه می باشد. همچنین در یک شاخص خسارت ممکن است ترکیبی از یک یا چند پارامتر برای محاسبه آن استفادهشود. در این مقاله سه شاخص خسارت جابجایی نسبی طبقه، شاخص استاندارد 2800 و شاخص پارک و انگ مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج آن بر روی قاب مورد مطالعه بررسی می شود. در انتها نیز معایب و مزایای هر شاخص ارزیابی خواهد شد

کلیدواژه ها:

دیوار برشی فولادی ، روش پش اور ، شاخص جابجایی نسبی حداکثر ، شاخص استاندارد 2800 ، شاخص پارک و انگ

نویسندگان

مجید قلهکی

استادیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان

قاسم پاچیده

دانشجوی کارشناسی ارشد سازه دانشگاه سمنان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :