بهینه کردن تهیه هیدروژن به روش الکترولیزآب با استفاده از الکترولیت ها ی مختلف و ولتاژهای مختلف

سال انتشار: 1392
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 3,078

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

H2CONF01_024

تاریخ نمایه سازی: 25 فروردین 1394

چکیده مقاله:

یکی از فراوانترین منابع تهیه هیدروژن آب میباشد. تهیه هیدروژن از الکترولیز آب که ماده ای فراوان ،در دسترس ،ارزان و تجدید پذیراست در آینده بسیار به صرفه خواهد بود، همچنین از سوختن گاز هیدروژن فقط بخار آب تولید می شود که هیچ گونه آلودگی برایمحیط زیست ایجاد نمی کند که این یک ویژگی بسیار مهم است. برای الکترولیزآب روشهای مختلفی وجوددارد. در این پروژه ما به دنبالپیداکردن شرایط بهینه برای الکترولیز آب هستیم بطوری که بتوان بیشترین مقدارآب را درکمترین زمان الکترولیزنمود. در این کار ما با تغییر دادن جنس الکترود، مقدار ولتاژ ، نوع الکترولیت و فاصله و سطح مقطع الکترودها مشخص کرده ایم که در ولتاژ بالای 9/1تا12ولت ولتاژ باتری معمولی خودروها با الکترود صفحه ای گرافیت و فاصله الکترودها کمتر از 11 سانتی متر در حضور الکترولیت سولفوریک اسید بهترین نتیجه بدست آمد

نویسندگان

جمال شعبانی

کارمند بانک ملی شهرستان سنندج

حسن بهرامی

دبیر شیمی آموزش و پرورش شهرستان سقز

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • - A multiyear plan for the hydrogen R _ D ...
  • - T.TOM, TA et al"A new route to hydrogen from ...
  • - Alan Karp and Ronald Ldickens on, 'Refining trends in ...
  • - Georrge T.Austin. "Sherves chemical process industries", 1984 ...
  • نمایش کامل مراجع