ارزیابی عملکرد سیستم های یکپارچه حمل ونقل عمومی با استفاده از روش AHPمطالعه موردی : خیابان انقلاب حدفاصل چهارراه ولیعصر و دروازه دولت

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 905

فایل این مقاله در 9 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CESC15_525

تاریخ نمایه سازی: 12 دی 1393

چکیده مقاله:

امروزه رشد روزافزون وسایل نقلیه و افزایش تمایل شهروندان به استفاده از وسیله نقلیه شخصی باعث شده تا هر روز ترافیک عبوری از خیابان های شهری سنگین تر شود. این موضوع در کنار عدم داشتن برنامه در به کارگیری سیستم های مختلف حمل ونقل عمومی مانند مترو، اتوبوس، و... در مراکز مهم شهری باعث بروز مشکلات فراوانی بدلیل شلوغی و ترافیک و یا عدم وجود سیستم حمل ونقل مناسب در هر منطقه شده است. برای انجام این پژوهش ابتدا به تعریف شاخص های کمی قابل اندازه گیری و تحلیل پرداخته و براساس روش تحلیل سلسله مراتبی AHP اقدام به تشکیل ماتریس های مقایسه ای مدهای حمل ونقل نموده وآنها را براساس وزن دهی تخصیص یافته به صورت دو به دو مقایسه نمودیم . محدوده مورد مطالعه دراین پژوهش مناطق مرکزی تهران شامل خیابان انقلاب حدفاصل چهارراه ولیعصرتا دروازه دولت که به عنوان CBD شناخته شده می باشد.

کلیدواژه ها:

AHPسیستم های حمل ونقل ، BRT

نویسندگان

امین گلبابایی

کارشناسی ارشد عمران راه وترابری

مجید ابوالفتحی

مجیدابوالفتحی دانشجوی کارشناسی ارشد عمران راه وترابری

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • صلواتی، علیرضا، حق شناس، حسین، یکپارچه سازی سیستم حمل ونقل ...
  • راز، احسان، محسنی فر، هانی _ حامدی، وهاب، یکپارچه سازی ...
  • .مطالعه وبرنامه ریزی جامع ویکپارچه سیستم حمل ونقل بار وکالا ...
  • خردمند، محمد، سوزنی، رحیم، ضرورت یکپارچه سازی مدیریت معابر شهری ...
  • نمایش کامل مراجع