تحلیل عوامل مؤثر بر قابلیت اطمینان شبکه های تهویه معادن زیرزمینی و شناسائی مهمترین عامل تعیین کننده به وسیله تحلیل سلسله مراتبی (AHP))

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 853

فایل این مقاله در 6 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

IMEC05_004

تاریخ نمایه سازی: 6 آذر 1393

چکیده مقاله:

گاز زغال و گرد و غبار به هر صورت و در هر مکانی می تواند عامل زیان آوری به حساب آید. حضور این عوامل علاوه بر آنکه ممکن است باعث انفجار معدن شود، میدان دید را کاهش داده، سبب ناراحتی هایی از جمله حساسیت زیاد شده و خسارت های عمده به ماشین آلات و یا تجهیزات مکانیکی وارد می آورد بنابراین حفظ عملکرد شبکه تهویه معدن در یک سطح مطلوب ضروری است. شبکه تهویه در معادن زیرزمینی ممکن است تحت تأثیر عواملی نظیر قرار گرفتن اجسام در مسیر عبور هوا، کاهش سطح مقطع کارهای معدنی و خرابی سیستم های نگهداری دچار افت فشار و ناپایداری جریان هوا شود. عواملی چون ریزش ها، تغییرات سطح مقطع، آتشباری و غیره در تحلیل قابلیت اعتماد شبکه های تهویه مؤثر است. در این تحقیق تأثیر عوامل مذکور در مدلسازی و تحلیل قابلیت اعتماد شبکه های تهویه مورد بررسی واقع شده به منظور شناسائی محتملترین رویداد منجر به عدم کارائی مناسب یک شبکه تهویه از نظرات متخصصان استفاده شده است. با استفاده از تحلیل سلسله مراتبی روش تغییرات سطح مقطع در نتیجه حضور قطار در شبکه تهویه محتملترین گزینه مؤثر در قابلیت اطمینان سیستم تهویه معادن بوده است.

نویسندگان

زهره رضایی

دانشجوی دکتری استخراج معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مجید عطائی پور

دانشیار دانشگاه صنعتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

سیدحسن مدنی

استادیار دانشگاه صنعتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • مهدی کرآری، دینامیک و کنترل سیستم‌های قدرت، 1382 ...
  • . اصغرپور، م.ج، تصمیم گیری‌های چند معیاره، انتشارات دانشگاه تهران1387 ...
  • _ قدسی پور، ح، فرایند تحلیل سلسله مراتبی، انتشارات دانشگاه ...
  • 24 مهرماه 1393، مصلی امام خمینی تهران ...
  • Saaty, T.L, Fundamentas of Decision Making and Priority Theory wvith ...
  • نمایش کامل مراجع