تهیه و شناسایی نانوذرات کربنات باریم با استفاده از پیش ماده ی معدنی

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 571

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

RAZICONF01_089

تاریخ نمایه سازی: 14 شهریور 1393

چکیده مقاله:

نانوذرات کربنات باریم با استفاده از روش بدون حلال از طریق اعمال حرارت بر پیش ماده ی معدنی باریم فتالات با موفقیت تهیه شد. تاثیر دمای اعمال حرارت و مدت زمان انجام واکنش بر روی خلوص، اندازه ی ذرات و شکل نانوذرات بدست آمده مورد ارزیابی قرار گرفت. محصولات بدست آمده با تکنیکهای مختلف نظیر الگوی پراش پرتو ایکس (XRD)، میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) و طیف سنجی مادون قرمز (FT-IR) مورد شناسایی قرار گرفت. با استفاده از آنالیز ترموگراویمتری (TGA) بهترین دما برای تهیه ماده مورد نظر بدست آمده است. خلوص ترکیب و استوکیومتری ماده ی تهیه شده با استفاده از آنالیز تفکیک انرژی اشعه ایکس (EDX) مورد مطالعه قرار گرفت.

کلیدواژه ها:

پیش ماده ی معدنی ، تخریب حرارتی ، کربنات باریم

نویسندگان

فاطمه داور

کرمانشاه، دانشگاه رازی، دانشکده شیمی، گروه شیمی معدنی

مهناز دادخواه

کاشان، دانشگاه کاشان، دانشکده شیمی، گروه شیمی معدنی

مسعود صلواتی نیاسری

کاشان، دانشگاه کاشان، دانشکده شیمی، گروه شیمی معدنی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :