هدایت نوری در نانوتیوپ های کربنی تک جداره و دو جداره و براگیزش پلزمون های سطحی در نانوتیوپ های کربنی دو جداره توسط باریکه الکترونی

سال انتشار: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,739

فایل این مقاله در 6 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NANOSC02_264

تاریخ نمایه سازی: 27 دی 1385

چکیده مقاله:

در این مقاله نانوتیوپ های کربنی تک جداره را به صورت لایه های گاز الکترون آزاد در نظر می گیریم که پلزمون های سطحی بر روی آن ها منتشر می شوند. پلزمون های سطحی امواج الکترونی هستند که در سطح فلزات با میدان های الکترومغناطیسی جفت شده و منتشر می شوند. معادلات پاشندگی برای نانوتیوپ های کربنی تک جداره و دو جداره در دو مد مجزای TE , TM با حل معادلات ماکسول و در نظر گرفتن مدل هیدرودینامیکی و اعمال شرایط مرزی محاسبه خواهند شد. همچنین معادله ی پاشندگی نانوتیوپ دو جداره در حضور یک باریکه ی الکترونی که از بین دو جداره آن عبور می کند، برای بررسی ویژه فرکانس های مجاز سیستم، به طور عددی رسم می شود.

کلیدواژه ها:

نانوتیوپ کربنی تک جداره ، نانوتیوپ کربنی دو جداره ، پلزمون سطحی

نویسندگان

بابک شکری

دانشگاه شهید بهشتی- پژوهشکده لیزر و پلاسما

کلارا جواهریان

دانشگاه شهید بهشتی- پژوهشکده لیزر و پلاسما

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :