بررسی اثر عامل پوششی و زمان تحریک UV بر روی رشد نانوذرات ZnS

سال انتشار: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 726

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NANOSC02_163

تاریخ نمایه سازی: 27 دی 1385

چکیده مقاله:

در این تحقیق نانوذرات سولفید روی، ZnS با ابعاد 2/1 تا 3/3 نانومتر به روش فوتوشیمیایی رشد داده شدهاند . در این آزمایشها Zn(No3)2 و Na2S2O3 به عنوان مواد اولیه واکنش تیوگلیسرول ) ) TG به عنوان عامل پوششی به کار رفتهاند . پارامترهای موثر در تشکیل نانوذرات به اندازههای مختلف از جمله غلظت عامل پوششی و زمان تحریک توسط UV مورد بررسی قرار گرفته و با استفاده از منحنیهای عبور اپتیکی، شکاف انرژی اندازهگیری و بر اساس تقریب جرم موثر، EMA ، اندازه نانوذرات تخمین زده میشود . در این تحقیق شرایط بهینه برای ساخت کوچکترین نانوذرات با شکاف انرژی 4/583 الکترون ولت و با اندازه تقریبی 2/1 نانومتر به دست آورده شده است

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Marandi M, Taghavinia N, Irajizad A and Mahdavi S.M; Nanot ...
  • Kullari S K, Winker U, Deshmukh N, Brose P H, ...
  • Masaya Ichimura*, Fumitaka Goto, Yuhei Ono, Eisuke Arai; Journal of ...
  • نمایش کامل مراجع