انتشار پرتوهای کیهانی با منشاء ابرنواختری در محیط های بین ستاره ای فرکتالی

سال انتشار: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,283

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

IPC86_190

تاریخ نمایه سازی: 20 دی 1385

چکیده مقاله:

در این مقاله با درنظرگرفتن منشاء ابرنواختری پرتوهای کیهانی بعنوان مولد ذرات گستره انرژی پائین تر از انرژی موسوم به زانو ) ) ~3 . 10 6 Gev ، با توجه بـه پیـشنهاد و همکاران ، در این مورد که چنین ذراتی در محیط های بین ستاره ای با ساختار فرکتالی که توسط معادله پخش غیر عادی ارائه شده ، انتشار می یابند ، مورد Lagutin اخیر بررسی قرار می گیرد و بر خلاف این که معمولاً انتشار ذرات کیهان ی در محیط های بین ستاره ای همگن و آرام در نظر گرفته شده ، نتایج بدسـت آمـده از ایـن بررسـی بـا انتشار پرتوهای کیهانی در محیط های بین ستاره ای آشوبناک یعنی با رژیم ابر پخشی غیر عادی پیشنهادی Lagutin ، همخـوانی داشـته و گـستره پـارامتر α ، ویـژه چنـین محیطی بین 1.6 و 2 محاسبه می گردد

نویسندگان

نیلوفر کتابی

گروه فیزیک دانشگاه شهید باهنر ، کرمان

سیدجلیل الدین فاطمی

گروه فیزیک دانشگاه شهید باهنر ، کرمان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :