اتوبوس بین شهری سوپر هایدک بعنوان محصولی جدید از ایران خودرو دیزل همراه با دستاوردهای نوین طراحی اتوبوس در ایران

سال انتشار: 1382
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 7,826

فایل این مقاله در 11 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CIMRDC04_058

تاریخ نمایه سازی: 26 آذر 1385

چکیده مقاله:

پس از ادغام بخش اتوبوس سازی شرکت ایران خودرو و شرکت خاور تشکیل شرکت ایران خودرو و دیزل، اتوبوسهای بین شهری C457 که در بخش اتوبوس سازی ایران خودرو انجام می شد در شرکت ایران خودرو دیزل پیگیری گردید. با توجه به قدیمی شدن مدل مذکور و نیاز بازار، بخش تحقیقات شرکت ایران خودرو دیزل در صدد برآمد تا اتوبوسی با برد بلندتر و حجم بار و مسافر بیشتر همراه با طراحی جدیدتر بدنه بر مبنای شاسی موجود C457 طراحی و تکوین نماید که در این میان اتوبوس بین شهری SC457 با فرم بدنه جدید و بر مبنای شاسی C457 بوجود آمد. سیستم تعلیق و اکسل جلوی استفاده شده در اتوبوس SC457 از نوع مستقل و مجهز به سیستم ABS/ASR بوده و اکسل عقب از نوع اکسل صلب و یکپارچه می باشد. طراحی بخش های مختلف شاسی و اسکلت، انجام محاسبات سازه ای و انتخاب پارامترهای قوای محرک و سیستم های خودرو و نیز ساخت نمونه اول و دوم اتوبوس SC457 توسط تیم طراحی شرکت انجام گرفت که پس از آزمایشات لازم روی نمونه ساخته شده طراحی مورد بازنگری و بهینه سازی قرار گرفت. طراحی و ساخت این خودرو که برای اولین بار در ایران انجام می شد. گنجینه ای از دانش فنی طراحی برای این شرکت به ارمغان آورد.

کلیدواژه ها:

اتوبوس بین شهری c457 ، اتوبوس بین شهری sc457 ، اتوبوس سوپر هایدک ، سیستم power pack اکسل جلو مستقل با تعلیق (double - wishbone - sus)

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • گزارش کامل طراحی اتوبوس، SC457 مدیریت طراحی شرکت توسعه خودروکار ...
  • گزارش دستاوردهای بخشهای مختلف تیم طراحی ...
  • نمایش کامل مراجع