مدلسازی عملکرد حرارتی کندانسورهای تماس مستقیم نوع جت به کمک تئوری فیلمی و تهیه برنامه کامپیوتری DCRC (Direct Contact Condenser Raiting Calculation)

سال انتشار: 1383
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,445

فایل این مقاله در 12 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

PSC19_074

تاریخ نمایه سازی: 12 آذر 1385

چکیده مقاله:

کندانسور وسیله ایست که در آن گرمای حاصل از تغییر فاز بخار به فاز مایع، به یک سیال خنک کن منتقل میشود و عملکرد آن در ناحیه اشباع صورت میپذیرد . برای یک کندانسور با هندسه معلوم و مشخص، میتوان به کمک معادلات انتقال حرارت و انتقال جرم وافت فشار حاکم، رفتار حرارتی و سیالاتی آنرا تعیین نمود که اصطلاحا ری تینگ کندانسور نامیده میشود . طی پروسه ری تینگ، میتوان توزیع دماهای هر دو سیال سرد و گرم، پروفیل میعان بخار و افت فشار در نقاط مختلف کندانسور را بدست آورد . برای انجام اینکار ضروری است که معادلات انتقال حرارت و انتقال جرم و نیز افت فشار در قسمتهای مختلف کندانسور، بطور همزمان حل شوند، که این خود از پیچیدگیهای مسئله محسوب میشود . هدف اصلی مقاله حاضر آنست که عملکرد حرارتی یک کندانسور تماس مستقیم نوع جت، برای شرایطی که تقطیر بخار آب در حضور هوا ( بعنوان گاز میعان ناپذیر ) صورت میگیرد، مدلسازی شود . لازم بذکر است که مسئله افت فشار گاز ( مخلوط آب - بخار ) در نظر گرفته نمی شود .

نویسندگان

محمدجواد موسی میالی

دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور جمهوری اسلامی ایران

علیرضا محمدی

شرکت سهامی خدمات برق ( مشانیر ) جمهوری اسلامی ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • فرانک-پ. این کروپرا، " مقدمه ای بر انتقال گرما"، ترجمه ...
  • دکتر رضا متقیان، " پروژه طراحی تحقیقاتی نیروگاه ، " ...
  • علیرضا محمدی، " مدلسازی عملکرد حرارتی کندانسور تماس مستقیم نوع ...
  • S. kakac, A. E. Berrgles and E. O. Ferandes, ،، ...
  • A. E. Berrgles & J. G. Collier J. M. Delhay ...
  • Int. J.، Heat Mass Transfer?, VOL. 7, PP 969-981, Pergamon ...
  • نمایش کامل مراجع