عملکرد و کارآیی انواع سورفکتانت های غیر یونی در ارتقاء کیفیت مایع ظرفشوئی

سال انتشار: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 13,216

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

SDTC03_030

تاریخ نمایه سازی: 4 اسفند 1391

چکیده مقاله:

با توجه به کیفیت مایع ظرفشوئی و عملکرد این محصول در ارتباط با امولسیون کنندگی چرک و افزایش کارآیی آن تلاشهای فراوانی در شرکت آناسیمین جهت تولید داخلی و معرفی سورفکتانت غیر یونی کوکو آمید و پروپیل دی متیل آمین اکساید با خصوصیات برتر صورت رفته است. گروه آمین اکسایدها مشابه گروه بتائین ها هستند زیرا در PH اسیدی شبیه سورفکتانت های کاتیوتیک عمل می کند و در PH قلیایی به صورت ناتیوتیک هستند. افزودن مقادیری از ترکیبات آلی فعال کننده سطح همانند گروه آمین اکسایدها می توانند به طور قابل ملاحظه ای در ویژگی های کف تأثیر بگذارد. در فرمولاسیون های پیشرفته دنیا و در شرکت هایی همانند هنکل و P&G از گروه آمین اکسایدها استفاده می شود با این توصیفا و با توجه به اینکه در فرمولاسیونهای به کار گرفته شده در داخل کشور از سورفکتانت غیر یونی پرمصرفی همانند ک وکوتات فنی اسید دی اتاتول آمید استفاده می شود. گروه آمین اکسایدها می تواند جایگزینی بسیار مناسب با خصوصیات برتر باشد. در بررسی های آزمایشگاهی و نتایج آزمایشات واحد R&D شرکت شیمیایی آناسیمین در بهینه کردن فرمول مایع ظرفشوئی در جهت کیفیت و ا فزایش کارایی، که در ارتباط با فرمول پیشنهادی شاهد در مایع ظرفشویی از آمیزه ی دو گروه آنیونی LABS و ALES و سورفکتانت غیر یونی آمین اکساید تهیه گردیده است نشان می دهد که کارایی امولسیون کنندگی چرک به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

کلیدواژه ها:

امولسیون کنند گی چرک ، سورفکتانت غیر یونی ، کوکوآمید و پروپیلیدی متیلا میناکساید ، ک وکونا تفتیاسید دیانانول آمید

نویسندگان

محمود نصیری

مدیر تحقیق و توسعه شرکت شیمیایی آناسیمین

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :