شناخت تنوع کاربری های حیاتی، حساس و مهم موجود در کلان شهرهای کشوراز دیدگاه پدافند غیرعامل (نمونه مورد مطالعه: تأسیسات برق رسانی مشهد مقدس)

سال انتشار: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 3,020

فایل این مقاله در 10 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NCEVSLL02_306

تاریخ نمایه سازی: 23 مهر 1391

چکیده مقاله:

در عصر تکنولوژی و ارتباطات، لازمه توسعه و پیشرفت همه جانبه، حفظ امکانات، منابع و زیرساخت ها در برابر تهدیدات مختلف است. در این میان، تأمین امنیتِ مهم ترین مناطق سیاسی، اقتصادی، نظامی و اجتماعی کشور از اهداف اصلیپدافند غیر عامل می باشد. جایگاه شهر مشهد در کشور و ابعاد اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی آن، به کار بستن اصول پدافند غیرعامل در آن را ضروری می سازد. هم چنین به نظر می رسد که برای دشمن هوشمند، یکی از بهترین اهداف می تواند تأسیسات مربوط به صنعت برق باشد؛ چرا که ایجاد خلل در این سیستم می تواند در مقیاس های مختلف تبعات بسیاری را دربر داشته باشد. برای این منظور، در این پژوهش پس از آشنایی کلی با مفهوم پدافند غیرعامل و ضرورت سطح بندی دارایی ها و هم چنین آشنایی مقدماتی با تأسیسات برق رسانی و انواع آن )تولید، انتقال و توزیع(، با توجه به معیارها و زیرمعیارها و هم چنین با استفاده از نظرات کارشناسان دو حوزه برق و پدافند غیرعامل، پیشنهاداتی در باب سطح بندی دارایی های عمده صنعت برق کلان شهر مشهد ارائه می گردد

نویسندگان

حامد گوهری پور

کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای )دانشگاه علامه طباطبائی تهرا

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :