جستجوی ترک در تیرها با استفاده از روش کوادراتور دیفرانسیلی

سال انتشار: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,039

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ISME20_231

تاریخ نمایه سازی: 18 تیر 1391

چکیده مقاله:

در این پژوهش یک روش کاربردی و غیر مخرب برای تشخیص محل و اندازه ی ترک در تیرها با دانستن تعداد کمی از فرکانس های طبیعی تیر سالم و ترک دار ارائه شده است . ترک، که بصورت باز در نظر گرفته شده است، بایک فنر پیچشی مدل می گردد. وجود فنر پیچشی تیر را به دو قسمت تقسیم می کند. پس از تعیین شرایط مرزی و سازگاری دو تیر، معادلات دیفرانسیل حر کت آنها به کمک روش کوادراتور دیفرانسیلی به معادلات جبری تبدیل شده که با حل مسئله مقدار ویژه حاصل، فرکانس های طبیعی تیر ترک دار محاسبه می - گردد. سپس محل ترک و اندازه ی آن به کمک الگوریتم ژنتیک تعیین می گردد. در تشخیص ترک برای تیرهای نازک از معادله تیر اولر-برنولی استفاده شده است . جهت بررسی الگوریتم ارائه شده، آزمایش تحلیل مودال تجربی بر روی تعدادی تیر یک سرگیردار نازک، که ترک هایی با اندازه ها و محل های متفاوت در آنها ایجاد شده، انجام گرفته است . نتایج بدست آمده نشان می دهد که الگوریتم ارائه شده محل و اندازهی ترک را با دقت مناسبی پیشبینی میکند

نویسندگان

محمد جلالی

تهران، خیابان فاطمی، شرکت نفت و گاز پارس، واحد مهندسی و ساختمان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Gudmundsun, P., _ Dynamic Behavior of Slender Structures With Cro ...
  • - Narkis, Y., ; :Identification of Crack Location in Vibrating ...
  • - Hsu, M. H., :Vibration Analysis of Edge-Cracked Beam on ...
  • - Bellman, R., Kashef, B.G., Casti, J., :Differential Quadrature: A ...
  • - Shu, C., Xue, H., :Explicit Computation of Weighting Coefficient ...
  • نمایش کامل مراجع