بررسی و شبیه سازی دیودی با ساختار NIP برای کاربرد در آشکارسازی نور UV

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 962

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ICEEE03_238

تاریخ نمایه سازی: 18 مهر 1390

چکیده مقاله:

دراین مقاله آشکارساز نور UV براساس دیودی با ساختار NIP درنظر گرفته شده است ساختار مورد نظر بصورت Ag/NIP/Al می باشد و لایه های P,I,N به این صورت تعریف شده اند که در لایه ی N از a-si:H و در لایه ی I از a-siC:H و در لایه ی P از a-siC:H استفاده شده است آزمایش را بدون حضور نور انجام داده و نمودارهای میدان الکتریکی و مشخصه I-V را بدست آورده و سپس نور تابانده و اثر نور روی آنها بررسی شده است شبیه سازی برای باندگپهای مختلف انجام شده و منحنی I-V در حالت بایاس معکوس و بایاس مستقیم بررسی گردید. نتایج آنالیز نشان داد که ساختاری که در لایه ی I از a-siC:H با باند گپ Eg=2.7eV ودر لایه P از a-siC:Hبا باند گپEg=1.95eV و د رلایه ی N از a-si:H با باند گپ Eg=1.74eV استفاده شده بهترین نتیجه را از لحاظ حساسیت عنصر به نور UV دارد.

نویسندگان

مجید قدردان

دانشگاه سیستان و بلوچستا ن

طاهره فنایی شیخ الاسلامی

دانشگاه سیستان و بلوچستان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • D. Jiang, Y. Lu, K. Liu, D. Zhao, Z. Zhang, ...
  • M. Krause, M. Topic, H. Stiebig, and H. Wagner, phys. ...
  • P. S. Shaw, T. C. Larason, R. Gupta, and K. ...
  • A. H. M. Smets, Growth Related Material Properties of Hydrogenated ...
  • نمایش کامل مراجع