بهینه سازی هندسه پره با انتقال حرارت جابجایی و تابشبا استفاده از الگوریتم جستجوی هارمونی

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,165

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ISME19_188

تاریخ نمایه سازی: 2 اردیبهشت 1390

چکیده مقاله:

در این مطالعه بهینه سازی هندسهی یک پره سوزنی جهت دستیابی به ماکزیمم انتقال حرارت از سطح پره، در یک حجم معین بررسی می شود. انتقال حرارت در طول پره، توسط هدایت یک بعدیانجام می گیرد. منحنی های بزیر که توسط نقاط کنترلی ایجاد می شوند، هندسه ی پره را تشکیل می دهند. الگوریتم جستجوی هارمونی با تغییر نقاط کنترلی، برای یافتن هندسه ی بهینه ی پرهعمل می کند. برای اعتبار سنجی، نتایج حالت جابجایی خالص و تشعشع خالصبا حل تحلیلی سنجیده می شود و در نهایت نتایج این مطالعه با نتایج به دست آمده از الگوریتم ژنتیک برای حالت جابجاییتوأم با تشعشع مقایسه می گردد

نویسندگان

فرهاد جلیلی

دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه بیرجند / بخش مکانیک

حافظ عزیزی

دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه بیرجند / بخش مکانیک

علی صفوی نژاد

استادیار، دانشگاه بیرجند / بخش مکانیک

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :