تحلیل اثر مغزی کریستال فوتونی آلاییده در تلفات اتصال به فیبر های نوری تک مد

سال انتشار: 1389
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,129

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

PHOTONICS03_051

تاریخ نمایه سازی: 30 آبان 1389

چکیده مقاله:

دراین مقاله با استفاده از روش تحلیلی ضریب شکست موثربرداری اثر تزریق ناخالصی در مغزی فیبرهای کریستال فوتونی PCF برتلفات اتصال آن به فیبر تک مد معمولی SMF بررسی و تحلیل شده که در ان پارامتر شعاع مغزی موثر با روش FDTD بهینه شده است سه نوع فیبر PCF برای اتصال به فیبر تک مد معمولی استفاده شده ست نتیجه ها ی به دست آمده نشان میدهند که فیبر PCF با مغزی الاییده نسبت به دو نوع دیگر در نقطه اتصال با فیبر SMF تلفات کمتری دارد نتیجه های این مقاله می تواند در طراحی فیبرهای PCF برای کاهش تلفات اتصال مورد استفاده قرار گیرد.

نویسندگان

فرامرز اسمعیلی سراجی

گروه مخابرات نوری،مرکز تحقیقات مخابرات ایران

سمیرا فارسی نژاد

گروه فوتونیک و پلاسما،دانشگاه آلبرتا (کانادا)

فاطمه اصغری

گروه فیزیک ،دانشگاه پیام نور شهر ری

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :