فناوری نانو در گستره ی علوم پزشکی

سال انتشار: 1389
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,584

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NNTC01_377

تاریخ نمایه سازی: 8 آبان 1389

چکیده مقاله:

فناوری نانو عبارت است از طراحی ، تعیین ویژگیها، استفاده از ساختارها، وسایل و سیستمهایی که قابلیت کنترل شکل و اندازه در حد نانومتر را دارا باشند و در نتیجه بتوان از آنها در جهت تولید و استفاده در حد ابعاد اتمی بهره برد نانوفناوری در رشته های مختلف مهندسی و علوم پزشکی بطور گسترده ای قابل استفاده است با توجه به ارزش بالای اختراعات کنونی نانوفناوری درجهان می توان تخمین زد که این مقدار تا سال 2015 میلادی به رقمی بالاتر برسد با به کارگیری علم نانوبیوفناوری امروزه انجام بسیاری از امور پزشکی نظیر درمان سرطان ها از طریق تخریب مستقیم تومورها، درمان بیماری دیابت به وسیله تنظیم و نگهداری تعادل هورمونهای بدن و بازسازی نگهداری و بهبود اندامهای بدن و پیوندهای زیست سازگار میسر شده است مقاله ی حاضر گوشه ای از کاربرد نانوتکنولوژی در پزشکی است این مقاله سعی دارد فرصتهای تحقیقاتی در زمینه نانوتکنولوژی در داروها را بیان کند. البته این نکته نباید فرامون شود که اکثر نانوداروها در مراحل اولیه کاربرد هستند و باید موانع بسیاری از سرراه انها برداشته شود که این کار ممکن است سالها و یا چند دهه زمان ببرد.

نویسندگان

مریم مالک زاده

یزدطبس دانشگاه پیام نور طبس دانشکده علوم پایه گروه شیمی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • کرم زاده، راضیه ؛کاربردهای نانو ذرات لیپوزومی د انتقال دارو؛1387 ...
  • _ Conference on Nano Science & Nano Technology, YAZD, 16-18 ...
  • نمایش کامل مراجع