راهنمای پروفایل کاربری

یکشنبه، 6 فروردین، 1402

با عضویت در سایت، پس از ورود به حساب کاربری خود با استفاده از شماره تلفن همراه و رمز عبور خود، به عنوان کاربر عضو وارد سیویلیکا می شوید و در بالای صفحات پایگاه نام شما و اعتبار موجود در حساب کاربری نمایش داده میشود. علاوه بر این ممکن است یک نوتیفیکشن قرمز رنگ به منظور نمایش یکسری از اعلانهای صفحه رزومه و پشتیبانی را در این قسمت مشاهده نمایید. در این بخش، قسمتهای مختلف حساب کاربری را مرور میکنیم.

  • ویرایش اطلاعات پایه
  • تغییر تصویر پروفایل و رزومه
  • ویرایش اطلاعات حساب کاربری
  • فعال سازی ربات تلگرام
  • خرید اعتبار
  • کسب اعتبار

ویرایش اطلاعات پایه
از طریق صفحه اطلاعات حساب کاربری (https://civilica.com/profile/) شما به ویرایش کلیه اطلاعات پایه حساب کاربری دسترسی دارید. ظاهر کلی صفحه پروفایل در نسخه دسکتاپ مانند تصویر زیر است. ممکن است نسخه آنلاین به دلیل برخی به روز رسانی ها با تصویر زیر کمی متفاوت باشد. علاوه بر این چیدمان صفحات در نسخه موبایل ممکن متفاوت است.

تغییر تصویر پروفایل و رزومه
در صفحه اطلاعات حساب کاربری (https://civilica.com/profile/) برای ویرایش/حذف تصویر پروفایل خود می توانید از بخش 1 استفاده نمایید. در صورتی که مایل هستید در سیویلیکا صفحه رزومه ایجاد کنید، این تصویر در رزومه شما ظاهر می شود. در صورتی که قبلا تصویری را آپلود نموده اید، برای حذف و ویرایش آن از گزینه های ارائه شده در این قسمت میتوانید استفاده نمایید.

ویرایش اطلاعات حساب کاربری
به منظور ویرایش هر یک از اطلاعات حساب کاربری شامل نام، ایمیل، شماره تلفن همراه و رمز عبور و همچنین فعال سازی و غیرفعال سازی صفحه رزومه از کلیدهای ویرایش که در کنار هر یک از این آیتمها درج شده و در شکل زیر مشخص شده است استفاده نمایید.

توجه کنید که شماره تلفن همراه شما و آدرس ایمیل اطلاعات مهم حساب کاربری هستند. بازیابی رمز عبور بر اساس آدرس ایمیل شما انجام می شود پس حتما از به روز بودن آدرس ایمیل خود اطمینان حاصل فرمایید.
در صورت تغییر شماره تلفن همراه، حتما باید کد تاییدیه ای که به شماره تلفن همراه جدید شما ارسال می شود را وارد نمایید. علاوه بر این در صورت تغییر آدرس ایمیل، آدرس جدید ثبت شده باید از طریق کلیک بر روی لینکی که به ایمیل جدید شما ارسال می شود تایید گردد.

فعال سازی ربات تلگرام
سیویلیکا دارای یک ربات تلگرامی است که وظیفه برخی اطلاع رسانی ها را برای کاربر بر عهده دارد. در صورتی که تلگرام خود را به حساب کاربری سیویلیکا متصل نمایید، لینکهای دریافت مقالات درخواستی، برخی اعلانهای مهم مالی و ... را از طریق تلگرام خود دریافت می نمایید.

تازمانی که تلگرام شما به حساب سیویلیکا متصل نشده باشد، پیام زیر را در پروفایل کاربری خود دریافت مینماید.

وارد محیط تلگرام شوید و آدرس (@civilica_bot) را فراخوانی نمایید. توجه نمایید که حتما باید از روی تلگرامی ربات سیویلیکا را اجرا کنید که با آن شماره در سیویلیکا عضو هستید.

پس از ورود به ربات سیویلیکا، آن را با زدن START اجرا نمایید. پس از اجرا، در صورتی که شماره همراه خود را ارسال نمایید، اگر با همین شماره تلفن همراه در سیویلیکا عضو باشید، فرایند فعال سازی ربات سیویلیکا به اتمام می رسد و پس از این لینکهای دریافت مقالات و ... را از طریق همین ربات به صورت خودکار دریافت خواهید نمود.

خرید اعتبار
دریافت مستندات علمی و یا سفارش گواهی مقاله برای کاربران عضو از طریق اعتبار انجام می شود. یعنی شما باید در حساب کاربری خود اعتبار داشته باشید تا بتوانید فایل کامل مستندات را دریافت نمایید. اعتبار لازم برای هر مستند علمی در صفحه مربوطه درج شده است. عموما نسخه PDF مقالات نیازمند یک اعتبار هستند. اعتبار نسخه word مقالاتی که دارای این نوع فایل باشند، بر اساس تعداد صفحات فایل word تعیین می شود.

کلیه کاربرانی که اولین بار عضو سیویلیکا می شوند، یک اعتبار رایگان در نظر گرفته شده است و میتوانند یک فایل pdf را به رایگان دانلود نمایند.

به منظور خرید و افزایش اعتبار از طریق صفحه پروفایل خود به بخش افزایش با لینک زیر مراجعه نمایید:

https://civilica.com/profile/financial/

در این صفحه تعداد اعتبار مورد نیاز خود را وارد نمایید. به صورت خودکار بر اساس تعداد اعتبار وارد شده، هزینه ای که باید پرداخت نمایید به شما نمایش داده می شود.

نکته: با خرید بیش از ۲۵ اعتبار به صورت یکجا، ۱۰ درصد اعتبار خریداری شده به صورت هدیه به حساب کاربری شما اختصاص می یابد. یعنی اگر به صورت یکجا، 30 اعتبار خریداری نمایید، علاوه بر 30 اعتبار خریداری شده، 3 اعتبار هم به حساب کاربری شما تخصیص میابد.

انتقال اعتبار
در پایگاه سیویلیکا میتوانید به منظور هدیه دادن به سایر کاربران، از این گزینه استفاده نمایید. با مراجعه به منوی انتقال اعتبار (https://civilica.com/profile/credit/transfer/) طی دو مرحله میتوانید اعتبار مورد نظر را به دوستان یا همکاران خود منتقل نمایید. در مرحله اول شماره همراه کاربر مقصد و تعداد اعتباری که میخواهید منتقل کنید را وارد مینمایید (باید به این تعداد اعتبار در حساب کاربری شما موجود باشد). پس از تایید اولیه، یک کد تایید به شماره همراه شما ارسال می شود و با وارد کردن آن، اعتبارهای تعیین شده به حساب کاربر مورد نظر منتقل می شوند.

کاربر گیرنده اعتبارها، در صفحه امور مالی خود کاربری که اعتبارها را به وی هدیه داده را مشاهده مینماید.

کسب اعتبار
علاوه بر خرید اعتبار، برخی فعالیتها در سیویلیکا باعث دریافت اعتبار می شود. در حال حاضر فقط بخش دریافت اعتبار با نظر دادن به مقالات دریافتی فعال می باشد. یعنی پس از دریافت هر مقاله، با ثبت نظر برای مقاله مورد نظر، 0.2 اعتبار به شما برگردانده می شود (هر 5 نظر معادل یک اعتبار).

به زودی روشهای دیگری برای کسب اعتبار در پایگاه سیویلیکا با راه اندازی بخشهای جدید اضافه و معرفی خواهد شد.