کاربرد مصالح هوشمند برای رسیدن به معماری پایدار

سال انتشار: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 500

فایل این مقاله در 19 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ICSAU04_1397

تاریخ نمایه سازی: 11 مرداد 1396

چکیده مقاله:

امروزه یکی از دعدغه های بزرگ بشر مصرف بی رویه انرژی فسیلی است که از یکسو باعث نازک شدن لایه اوزنگردیده واز سوی دیگر موجب الودگی محیط زیست می شود بنابراین استفاده ار انرژی های پاک ضروری بنظر می رسدباتوجه به پیشرفت تکنولوزی در تمام زمینه ها از جمله ساختمان امروزه مصالح هوشمندی به بازار عرضه شده کهمیتوانند از یکطرف در اثر تغیرات محیط ازخود واکنش نشان دهند واز طرف دیگر قادراست در تبادل با محیط پیرامون خویش رنگ وحتی شکل خود را تغییر دهند. ومهمترین مسیله اینست که این مصالح سازگار بامحیط است بنابراین در این مقاله سعی میشود مصالح هوشمندمورد بررسی قرار گیرد و مزایای آنها توضیح داده شود زیرا یکی ار اصول معماری پایدار استفاده از مصالحی است کهضمن سازگار بودن با محیط زیست بتواند میزان انرژی را کاهش دهد.

نویسندگان

حسین سوداگر

عضو هیت علمی دانشکده معماری آزاد تهران جنوب، گروه معماری ،دانشکده هنر و معماری،واحد تهران جنوب ،دانشگاه آزاد اسلامی ،تهران، ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :