غربالگری میکروفلور باکتریال برگ گیاه چای (Camellia sinensis )به منظور شناسایی انواع موثر در تخمیرآن

سال انتشار: 1384
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,317

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NBCI04_110

تاریخ نمایه سازی: 30 دی 1386

چکیده مقاله:

چای گیاهی اقتصادی و به عنوان یکی از مهمترین نوشیدنی ها در ایران و سایر کشورها محسوب می شود. چای سیاه (Black tea) متداولترین فرم مورد استفاده آن توسط بشر بوده و این نوع چای فرم تخمیر شده کامل برگ گیاه چای است. در طی تخمیر به علت تغییرات شیمیایی حاصل از فعالیت آنزیم ها تعداد میکرو ارگانیزم ها افزایش یدا می کند. افزایش جمعیت میکرو ارگانیزم ها به خصوص آنهایی که حاوی آنزیم پلی فنل اکسیداز و پراکسیداز بوده و جزء میکروفلور طبیعی نیز محسوب می شوند به وضوح مشاهده می شود. بررسی ها نشان داد که گزارش های زیادی در زمینه بار میکروبی برگ های تازه چاه و شناسایی انواع میکروفلور طبیعی آن وجود ندارد. این پژوهش برای اولین بار در ایران به منظور شناسایی انواع اصلی میکروفلور باکتریال موتر در تخمیر برگ تازه چای انجام پذیرفت. شناسایی این میکروفلور در بهبود طعم چای تولید شده داخلی و طولانی تر کردنزمان ماندگاری طعم آن بدون اضافه کردن مواد معطر مصنوعی بسیار مفید است. در این تحقیق 16 سویه باسیلوس مربوط به این میکروفلور غربالگری شد که احتمالاً در پروسه تخمیر چای نقش دارند.

نویسندگان

محمد فائزی قاسمی

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، گروه میکروبیولوژی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Alonzo, V., Moforte, M.T., and Tumino, G. 1993 A note ...
  • _ !ever Reserch Sente, _ _ ...
  • Pradhan, R. and Paul, A.K. 1990 Polyphenol oxidase and peroxidase ...
  • Sneth, P.H.A. 20! Endospore-forming Ssram-PositiveRos and C _ _ _ ...
  • Toda, M., Okubo, S. Ohnishi, R., and Shimamura, T. 1989 ...
  • Takeo, T. 1992 Green and semi-fermented tas In Tea: Cultivation ...
  • نمایش کامل مراجع