مسیریابی چند مسیر جهت بهبود تعادل بار برای شبکه های ادهاک بیسیم

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 573

فایل این مقاله در 6 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NICE01_111

تاریخ نمایه سازی: 30 دی 1394

چکیده مقاله:

در این تحقیق مشکل مسیریابی در شبکه های بی سیم ادهاک مطالعه و دلیل اینکه پروتکل های مسیریابی سنتی در شبکه های ثابت و شبکه های ادهاک را نمی توان به طور مستقیم با توجه به ویژگی های محیط باز، توپولوژی پویا، همکاری توزیع شده، قابلیت محدود و ساختار افزونگی در شبکه های بی سیم ادهاک استفاه کرد را به صورت مختصر بیان شده است. در این شبکه ها اگر یک پیوند یا گره شکست بخورد، مکانیسک نگهداری مسیر تصویب می شود و الگوریتم لینک معکوس به طور خودکار مسیرها را برای بهبود بقاء تنظیم می کند. که با ترکیب جدید از بردار فاصل بر حسب تقاضا چند مسیری می توان نتیجه بهتری بدست آورد، پروتکل مسیریابی در شبکه های بی سیم ادهاک را می توان به شبکه های ستون فقرات و غیر ستون فقرات تقسیم کرد. برای تعادل بار این الگو، می توان به طور انطباقی ایجاد و مسیرهای گره متلاشی شده متعدد با مسیریابی چند مسیری 2 حفظ کرد هدف اصلی از پروتکلهای تعادل بار برای منحرف کردن ترافیک داده از مسیرها و گره های که ازدحام در آن وجود دارد یا مقدار بزرگتر از داده ها در حال عبور از آنها می باشد نسبت به گره های دیگر یا سایر مسیرها است. اگر تعادل بار وجود نداشته باشد باعث افزایش تاخیر خواهد شد یعنی با راه حل های مناسب برای انتقال بار ترافیک بر روی مسیرهایی که نسبتا کمتر ازدحام در آن وجود داشته می توان در مجموع توان و زمان تاخیر را کاهش و ازدحام بار ترافیک را افزایش داد که از جمله نرخ از دست دادن بسته، تاخیر انتها به انتها و مصرف توان باتری می باشد.

کلیدواژه ها:

شبکه های ادهاک بی سیم ، مسیریابی چند مسیر ، تعادل بار

نویسندگان

فریبا امیری

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک، گروه تحصیلات تکمیلی کامپیوتر، دانشکده فنی، اراک، ایران

جواد اکربی ترکستانی

استادیار گروه کامپیوتر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک، گروه تحصیلات تکمیلی، دانشکده فنی مهندسی، اراک، ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :