بتن توانمند و توسعه آن

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 745

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NCNMS03_106

تاریخ نمایه سازی: 30 دی 1394

چکیده مقاله:

در اکثر موارد به بتن به عنوان ماده ای مقاوم در برابر نیروهای فشاری نگریسته شده است. انجام پروژه های وسیع تحقیقاتی بر روی موارد مختلف تشکیل دهنده بتوان و آزمایش های مختلف با مواد جدید در سال های آخر قرن اخیر منجر به پیدایش بتن هایی شده است که علاوه بر تأمین مقاومت خواص دیگری از این ماده نظیر دوام، کارایی، نرمی و مقاومت در برابر عواملی چون آتش و محیط و هوازدگی را دستخوش تغییرات اساسی نموده است و از طرفی سند جامعه چشم انداز به تن 1٬404 به منظور انتقال مقاومت و دوام بتن و سازه های بتنی در کشور توسط مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی تدوین شده است. طبق این سند لازم است مقاومت فشاری به طاق های مصرفی در سال 1٬404 افزایش قابل توجهی نسبت به شرایط موجود پیدا کند. این سند پیش بینی نموده است که مقاومت مشخص به تن در سال 1٬404 به حداقل 50 مگا پاسکال ارتقا پیدا کند. بر همین اساس هدف از این مقاله بررسی علل لزوم ساخت به تانک های ویژه و توانمند و در نتیجه آن ایجاد توسعه پایدار ساخته است. ضمناً علاوه بر خود به تن و مصالح تشکیل دهنده آن در آرماتور مصرفی سازه های بتن مسلح نیز تحولاتی صورت پذیرفته است .

نویسندگان

حسین نجاتی

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان، کارشناسی ارشد راه و ساختمان از دانشگاه تهران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • ترجمه کاظم، م..رمضانیان پور، ع. _ بتن های توانمند و ...
  • سند جامع چشم اندار بتن 1404- انسنیو مصالح ساختمانی دردانشگاه ...
  • خیرالدین، ع، همتی، ع.، مصالح ساختمانی توانمند، دانش رو کاربردها، ...
  • نمایش کامل مراجع