ارزیابی رفتار چرخه ای اتصال خمشی تیر به ستون دوبل اصلاح شده در محل اتصال و مقایسه آن با اتصال خمشی پیشنهادی آیین نامه ایران

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 513

فایل این مقاله در 10 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NCNMS03_081

تاریخ نمایه سازی: 30 دی 1394

چکیده مقاله:

استفاده از تیرهای I شکل و ستون های دوبل IPE در ایران سیا متداول است. اتصال خمشی یک تیر به ستون دوبل متداول دارای مشکلات خاصی است. در این تحقیق جهت اصلاح رفتار اتصال متداول، روش جدیدی پیشنهاد شده است. در این روش درون ستون دوبل در ناحیه اتصال یک مقطع IPE اعزام شده است و این مقطع به وسیله جوش انگشتانه به ورق روپوش ستون جوش داده شده است و با اتصال پیشنهادی آیین نامه مورد مقایسه قرار گرفته است. به منظور بررسی رفتار سیکلی اتصال از نرم افزار ABAQUS استفاده شده است. نتایج مدل های کامپیوتری نشان می دهد اتصال اسلامی و اتصال آیین نامه رفتار بسیار خوبی از خود نشان می دهد. این اتصال حتی می تواند نیازهای اتصال قاب خمشی ویژه در رابطه با مقاومت و سه وزیری و پاسخ گو باشد .

نویسندگان

نوید آیت اللهی تفتی

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یزد

حمیدرضا امیری

استادیار دانشگاه آزاد یزد

محمد فروغی

استادیار دانشگاه آزاد یزد

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • دیلمی، ا، قلی پور، م، بررسی آزمایشگاهی و تحلیلی اتصال ...
  • . مزروعی، ع، سیمونیان، و، نیک‌خواه عشقی، م، ارزیابی اتصالات ...
  • . دیلمی، ا، شیراوند، م. اتصال گیردار تیر به ستون ...
  • مقررات ملی ساختمان مبحث دهم، طرح و اجرای ساختمان‌های فولادی، ...
  • نمایش کامل مراجع