خیابان های اصلی پایدار

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 390

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE09_259

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

پایداری و مفهوم پایدار شدن در سال های اخیر از بعدهای مختلفی مورد بحث قرار گرفته است که کاربرد مفاهیم پایداریو اهداف توسعه پایدار در جهت کاهش اتلاف انرژی وآلودگی محیط زیست در معماری، مبحثی به نام معماری پایدار را بهوجود آورده است. پایداری، تنها منجر به پایداری منابع اکولوژیکی نمی شود، بلکه پایداری اجتماعی و اقتصادی را نیزشامل می شود. پایداری هنگامی که به طراحی خیابان مربوط می شود، باید تضمین کند که یک خیابان از زیر ساختاریحمایت می کند که انتخاب های سالم و در حال پیشروی را برای شهروندانش فراهم خواهد کرد تا دسترسی هایعابرین، سواره و فضای سبز در طراحی را ملزم قرار دهد چون امروزه فقط خیابان ها به محل های برای عبور و مرورماشین ها تبدیل شده است که این خود یکی از عوامل صدمه زدن به محیط زیست است.در این مقاله راهکارهایی برایتعیین یک خیابان پایدار ارایه می دهیم.

کلیدواژه ها:

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • بل، سایمون (1387)، ((عناصر طراحی بصری در منظر)، تهران، انتشارات ...
  • بنتلی و همکاران (1382)، ((محیط های پاسخده))، مترجم: مصطفی بهزادفر، ...
  • پاکزاد، جهانشاه (1386)؛ ((مقالاتی در باب طراحی شهری))، تیبالدز، فرانسیس(1385)؛ ...
  • حافظ نیا، محمد رضا (1385)، ((مقدمه ای بر روش تحقیق ...
  • حسینیون، سولماز (1383)، ((مقدمه ای بر طراحی پیاده راه ها)، ...
  • نمایش کامل مراجع