طراحی و شبیه سازی تقویت کننده توان برای استفاده در رادارهای آرایه فازی

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 688

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE09_011

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

تقویت کننده های توان یکی از بخش های مهم سیستم های مخابراتی و بخش اصلی تقویت کننده های حالت جامد را تشکیل می دهند.از کاربردهای مهم آنها رادارهای آرایه فازی و رادارهای نظامی باقابلیت تفکیک بالا در باند فرکانسی (8-12GHz) X میباشد.رادارهای آرایه فازی از جدیدترین و پیشرفته ترین نوع رادارهای نظامی و صنعتی است و اساسی ترین تفاوت آن با رادارهای متداولنسل گذشته نحوه اسکن الگوی تشعشعی است. در این رادارها به جای گردش آنتن رادار امواج به چرخش درمی آیند. در طبقهخروجی این رادار تقویت کننده های توان قرار دارند که توان و راندمان آنها در عملکرد سیستم بسیار مهم است زیرا توان بالاترمحدوده بیشتر جستجو را سبب می شود و راندمان بالاتر باعث میشود در ادوات متحرک مانند هواپیما مدت بیشتری بتوان از اینرادارها بهره برد. در این مقاله یک تقویت کننده توان بالا در کلاس E بر روی زیر لایه گالیوم نیتراید طراحی گردیده و نتایج آن در (Advanced Design System (ADS 2014 شبیه سازی شده و با استفاده از ترکیب کننده / تقسیم کننده توان ویلکینسون توان 10 ترانزیستور باهم ادغام شده و در خروجی توان بالای 51dbm و PAE بالاتر از 60% به دست آمده است.

کلیدواژه ها:

X Band Power Amplifier ، Wilkinson Power Divider ، GaN substrate ، Class E

نویسندگان

امین شیخ نجدی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

محمدباقر توکلی

استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • A. Pereira, A. Parker, M. Heimlich, N. Weste, R. Quay, ...
  • CMOS SOI Technology, " IEEE JOJRNAL OP SOLID-STAT CIRCUTS, vol. ...
  • _ IEEE MTT-S International , pp.1, 4, 5-10 Jue [9] ...
  • for Space SAR T/R Modules, " IEEE TRAN SACTIONS ON ...
  • نمایش کامل مراجع