بررسی تاثیر مراحل حفاری مغار توسعه بر پایداری مغار اصل فاز یک مسجد سلیمان توسط نرم افزار phase 2 با نگرشی ویژه به نتایج ابزار دقیق

سال انتشار: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,881

فایل این مقاله در 6 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

IRMC03_072

تاریخ نمایه سازی: 15 بهمن 1385

چکیده مقاله:

سد و نیروگاه برق آبی مسجد سلیمان در 25 کیلومتری شمال شرقی شهر مسجد سلیمان و 26 کیلومتری پایین دست سد شهید عباس پور واقع می باشد . در این طرح چهار فضای بزرگ زیرزمینی که شامل مغار اصلی و ترانسفورمر فاز یک و توسعه می باشد، در نظر گرفته شده است . از جمله ویژگی های بارز این طرح، حفاری و توسعه یک فضای بزرگ، همزمان با نصب تجهیزات و بهره برداری یک فضای بزرگ مجاور آن ( فاز یک ) می باشد . در این تحقیق با استفاده از برنامه Phase 2 و نتایج ابزاردقیق، تأثیرات مراحل حفاری مغار توسعه بر پایداری فضاهای زیرزمینی فاز مجاور مورد تحلیل گردیده است . پس از مدلسازی مغارهای نیروگاه و ترانسفورمر هر دو فاز که در امتداد طولی هم واقع شده اند، داده های حاصل از ابزار دقیق ( سلول فشار ) نصب شده در فاز یک مورد بررسی قرار گرفته اند . براساس تجزیه و تحلیل های انجام گرفته، در مراحل اولیه حفاری مغار طرح توسعه، تنشهای ناحیه دراین بخش متمرکزگردیده وبا پیشروی مراحل حفاری، توزیع تنشها یکنواخت می گردد .

نویسندگان

حسن آقائی

کارشناس ارشد استخراج معدن، کارشناس شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • آقاخانی، حسن; "بررسی تاثیر مراحل حفاری مغار توسعه بر پایداری ...
  • Iran Water & Power Resources Dev. Co., _ Underground Works ...
  • Stable, B.: Bauckhage, B.; "Masjid-E Soleinan Extersion H.E.P.P., Powerhouse Cavern, ...
  • Moshanir & lahmeyer & Nippon Koei Int. _ Godar- E-Landar ...
  • نمایش کامل مراجع