مطالعه تأثیر منعقدکننده ها بر حذف آلودگیهای میکروبی و آلی شیرابه زباله شهری

سال انتشار: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,740

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

SSCI10_123

تاریخ نمایه سازی: 11 بهمن 1385

چکیده مقاله:

با توجه به اینکه یکی از مسائل اساسی در کشور حجم عظیم زباله های شهری و مشکلات زیست محیطی ناشی از آن است و از طرفی این شیرابه دارای عناصر غذایی مفید برای رشد گیاه می باشد، بنابراین استفاده از روشها و فرایندهای خاص جهت حذف آلودگیهای میکروبی و آلی در شیرابه زباله شهری ضروری به نظر می رسد تا هنگام افزودن به خاک ضمن افزایش حاصلخیزی خاک از انتشار آلودگی در محیط زیست نیز جلوگیری شود . لذا در این تحقیق از فرایند انعقاد جهت حذف آلودگیهای میکروبی و آلی در شیرابه زباله شهری استفاده شد . در ایران منعقد کننده هایی نظیر سولفات آلومینیوم ( آلوم ) ، کلرید فریک و سولفات مس بیشترین کاربرد را در تصفیه آب و فاضلاب شهری دارند که با مکانیسم خاصی باعث حذف ذرات کلوئیدی می شوند [ 3 و 1] هدف از این پژوهش بررسی و مقایسه عملکرد سه نمک فلزی سولفات مس، سولفات آلومینیوم ( آلوم ) وکلرید فریک و تعیین غلظت بهینه این نمکها در کاهش آلودگیهای میکروبی ( باکتریها، قارچها، کپکها، مخمرها و کلیفرم کل ) و آلودگیهای آلی ) ) TOC شیرابه زباله شهری می باشد

نویسندگان

محبوبه ابوالحسنی زراعتکار

دانشجوی سابق کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد

علیرضا آستارایی

عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه ولی عصر ( ع

احمد تاج آبادی پور

عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه ولی عصر ( ع

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Christian, V. and et al. 2000. Impact of enhanced and ...
  • Kent, D.K. 1992. Water treatment plant operation. Vol. 1, Chapter ...
  • S hahmansouri, M.R. and A.A. Neshat. 2003. Comparison of PAC, ...
  • نمایش کامل مراجع